Honda wprowadza do użytku Home Energy Station IV

23 listopada 2007
Bez kategorii, Honda Nowości

Honda ogłosiła, że wprowadziła do użytku domową stację energetyczną Home Energy Station IV (HES IV) w jednym ze swoich ośrodków badawczo-rozwojowych Honda R&D Americas, Inc. w Torrance w Kalifornii.

Czwarta generacja eksperymentalnego urządzenia to wszechstronny system zaprojektowany nie tylko w celu wytwarzania wodoru potrzebnego do napędzania pojazdów, ale również spełniania energetycznych potrzeb domów, dostarczający elektryczności i ciepła. Nowy system jest dużo bardziej wydajny i tańszy w utrzymaniu, niż poprzedni model. Wprowadzenie HES IV do użytku w ośrodku w Torrance zbiega się w czasie ze światową premierą całkowicie nowego modelu napędzanego ogniwami paliwowymi, Honda FCX Clarity, który został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles.


Technologię Home Energy Station Hondy opracowano w celu łatwiejszego wprowadzenia do użytku pojazdów o zerowej emisji spalin, takich jak FCX Clarity, poprzez rozwój systemu uzupełniania poziomu wodoru w warunkach domowych. Jest to możliwe jest dzięki wykorzystaniu dostępnego w domu gazu ziemnego do produkcji wodoru. Wymiernym skutkiem tej operacji jest również możliwość zapewnienia ogrzewania i elektryczności na potrzeby przeciętnego domu.

Dzięki Home Energy Station IV można zredukować zarówno koszty, jak i emisję dwutlenku węgla (CO2), co z pewnością docenią klienci. W porównaniu do przeciętnego amerykańskiego domostwa ze standardową instalacją elektryczną i samochodem benzynowym, wykorzystywanie Home Energy Station IV do produkcji ciepła i elektryczności oraz uzupełniania poziomu wodoru w FCX Clarity pozwoli zmniejszyć emisję CO2 powstałego w procesie produkcji elektryczności o około 30% i całkowite koszty energii elektrycznej o około 50%.


„Home Energy Station IV to rozwiązanie pozwalające stworzyć infrastrukturę dla pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi,” powiedział Ben Knight, wiceprezydent Honda R&D Americas. „Oprócz tego, system ten może również służyć jako urządzenie ogrzewające domostwa i dostarczające im energii elektrycznej, w niezwykle wydajny sposób.”

Honda, we współpracy z technologicznym partnerem Plug Power Inc., rozpoczęła prace nad Home Energy Station w październiku 2003 roku. Home Energy Station IV reprezentuje technologię, która w najnowszej odsłonie umożliwiła zmniejszenie rozmiarów urządzenia w stosunku do pierwszej jednostki tego typu aż o 70%, co pozwala na łatwą instalację w domu. Dzięki połączeniu komponentów odpowiadających za oczyszczanie gazu i generację energii osiągnięto kompaktowe rozmiary urządzenia i niezwykłą wydajność, umożliwiając jednocześnie łatwe przełączenia HES IV z trybu generującego wodór na tryb produkujący energię elektryczną.


Więcej informacji na temat Home Energy Station, Hondy FCX i innych pojazdów Hondy oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości znaleźć można pod adresem strony internetowej [link=http://www.hondanews.eu]www.hondanews.eu[/link]

źródło: Honda

Leave A Comment