Aktualności

Fisker Sports Hybrid Concept – hybrydowa limuzyna

1 listopada 2007
Bez kategorii, Fisker Nowości

Siedziba Fisker Coachbuild mieści się w południowej Kalifornii. Jej szefem i zarazem głównym projektantem jest Henrik Fisker – twórca przepięknych linii nowego Aston Martina DB9. Kilka lat temu Fisker postanowił budować własne unikatowe auta na indywidualne zamówienie dla tych, których nie cieszą nawet najbardziej luksusowe pojazdy seryjne.


Gama oferowanych obecnie pojazdów z logo Fisker nie jest bogata, za to pozwolić sobie na nie mogą tylko najbogatsi. Firmę założyli dwaj panowie, Duńczyk – Henrik Fisker i Niemiec – Bernhard Koehler. Obaj wcześniej pracowali dla BMW i Forda. Postanowili jednak swoje umiejętności designerskie prezentować pod własnym szyldem. W tym celu stworzyli własne interpretacje dwóch niemieckich aut klasy GT – Mercedesa SL i BMW serii 6.

Od pewnego czasu prasa donosiła o nowym tajnym projekcie zupełnie nowego luksusowego modelu Fisker. Tym opracowanym w całości od podstaw samochodem jest 4-drzwiowa limuzyna Fisker Hybrid Sports Sedan wyposażona w napęd hybrydowy. Przedstawiamy pierwsze oficjalne zdjęcie tego modelu opublikowane wczoraj przez Fiskera. Luksusowa limuzyna o zapierającej dech w piersiach sylwetce przypominającej nieco koncepcyjnego Chryslera Chronos i projekty Bugatti, powstała we współpracy z Quantum Technologies. Ta amerykańska korporacja jest jednym z liderów technologii przyjaznych środowisku naturalnemu wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym i nie tylko.

Na razie nie opublikowano żadnych danych o rodzaju napędu, który zostanie użyty w nowym modelu Fiskera, nie ma tez zdjęć środka pojazdu. Wszystkie te informacje zostaną opublikowane w czasie oficjalnej premiery auta, która nastąpi na styczniowym salonie samochodowym NAIAS w Detroit. Auto kosztować ma mniej, niż 100 tysięcy dolarów i powstawać w ilości 20 tysięcy egzemplarzy rocznie.

źródło: Fisker Coachbuild / Moto Target

Leave A Comment