Citroen C5 – Pierwsza publiczna prezentacja

27 listopada 2007
Bez kategorii, Citroen Nowości

Citroën rozpocznie rok 2008 pod znakiem elegancji i prestiżu, prezentując po raz pierwszy publiczności nowy model C5 na Salonie w Brukseli.


Prezentacja w europejskiej stolicy w dniach 15 – 27 stycznia będzie miała miejsce po prezentacji dla przedstawicieli międzynarodowej prasy, która odbyła się 18 października. Z tej okazji zostanie zorganizowana konferencja z udziałem Dyrektora Generalnego Marki, Gilles’a Michela, podczas dnia prasowego – 15 stycznia 2008 o 11.30 (Pawilon 6, stoisko 6).

Nowy Citroën C5 posiada mocną osobowość i dysponuje poważnymi atutami, które pozwolą mu zająć mocną pozycję wśród liderów segmentu sedanów w klasie średniej wyższej.


C5 zwraca uwagę przede wszystkim swoim stylem. Elegancka i rasowa bryła jest niezwykle dystyngowana. Napięta i aerodynamiczna linia jest typowa dla trójbryłowej sylwetki.

Nowy model stanowi udane połączenie dynamizmu i praktycznych rozwiązań i oferuje przestronne wnętrze na najlepszym poziomie rynkowym, zarówno w wersji sedan, jak i kombi.


Przyjemność prowadzenia, a także przyjemność jazdy w charakterze pasażera nabiera we wnętrzu C5 nowego wymiaru. Starannie wykończone miejsce kierowcy, z licznymi odwołaniami do świata aeronautyki, jest wyposażone w przełączniki sterujące o innowacyjnej ergonomii i fotele o wzorcowym poziomie komfortu. Pasażerowie podróżują w wygodnym, wysokiej klasy wnętrzu.

Podczas jazdy na drodze przyjemność prowadzenia łączy się z wysokim poziomem komfortu. Nowe C5 posiada zaawansowane zawieszenie, zastosowane wcześniej w C6, a jednocześnie, po raz pierwszy w tym segmencie, posiada podwójną ofertę zawieszenia: zawieszenie Hydractive 3 Plus, zapewniające wysoki poziom komfortu i przyjemności jazdy oraz zawieszenie klasyczne, zapewniające bardziej bezpośrednie wyczucie drogi z zachowaniem typowego dla Citroëna komfortu. Bogata gama silników, bezkompromisowe bezpieczeństwo i zaawansowane technologicznie wyposażenie pozwala jeszcze lepiej docenić wzorcowe zachowanie na drodze.

źródło: Citroen

Leave A Comment