Citroen C-Triomphe zdobył pięć gwiazdek w testach C-NCAP

8 listopada 2007
Bez kategorii, Citroen Nowości


Citroën C-Triomphe, produkowany i sprzedawany w Chinach, zdobył 5 gwiazdek w testach zderzeniowych chińskiej organizacji C-NCAP. Dzięki doskonałej łącznej ocenie 47,4 punktu, na 51 możliwych, jest najbezpieczniejszym samochodem w kategorii chińskich samochodów klasy średniej wyższej.


Ten doskonały wynik jest owocem dążenia marki do uplasowania modelu C-Triomphe wśród samochodów wiodących na rynku w dziedzinie bezpieczeństwa. Konstrukcja nadwozia została w dużej części przejęta z Citroëna C4, który jest produkowany na tej samej platformie i który również uzyskał 5 gwiazdek w europejskich testach Euro NCAP, co oznacza, że poziom bezpieczeństwa biernego należy do najlepszych na rynku. C-Triomphe wyróżnił się również w testach zderzeń bocznych, w których uzyskał maksymalną ocenę.

Konstrukcja samochodu posiada wiele atutów. C-Triomphe jest wyposażony w przednią strefę kontrolowanego zgniotu, która zapewnia optymalne pochłonięcie energii podczas zderzenia czołowego. W przedniej części auta znajdują się również dwa moduły pochłaniające energię w celu ograniczenia obrażeń dolnych kończyn pieszego w przypadku potrącenia.


Samochód jest wyposażony w sześć poduszek powietrznych, w tym poduszkę kierowcy, której kształt został zoptymalizowany dzięki nieruchomej środkowej części kierownicy i gwarantuje optymalne zabezpieczenie klatki piersiowej kierowcy. Wzorcowe jest również bezpieczeństwo czynne tego modelu, wyposażonego m.in. w układ stabilizacji toru jazdy ESC, rzadko oferowany w samochodach na rynku chińskim.

Od momentu wprowadzenia na rynek w maju 2006 sprzedano ponad 40 tys. egzemplarzy C-Triomphe. Podobny sukces odniosła trójbryłowa wersja C4, wprowadzona do sprzedaży w Argentynie i Brazylii odpowiednio w lipcu i wrześniu br., której ponad 3 tys. sztuk dostarczono już klientom.

źródło: Citroen

Leave A Comment