Aktualności

Audi Cross Cabriolet Quattro Concept

14 listopada 2007
Bez kategorii, Audi Nowości

Na rozpoczynającym się dzisiaj salonie samochodowym w Los Angeles, Audi zaprezentuje concept, który stanowi ostatnią przymiarkę do seryjnego modelu Q5, które zobaczymy juz w styczniu na targach NAIAS w Detroit.


Pod tą nieco przydługą nazwą kryje się wielozadaniowa mieszanka SUV-a, Crossovera i Cabrio. A wszystko w kompaktowym opakowaniu. Nowe koncepcyjne Audi ma 4,61 metra długości, 1,91 szerokości i zaledwie 1,63 wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2,81 m. Rozmiary niemal idealnie, jak w BMW X3, które obok czekającego na premierę Mercedesa GLK będą głównymi konkurentami Audi Q5. Naturalnie nie ma co liczyć na produkcje seryjną koncepcyjnego kabrioletu Audi, ale niektóre jego elementy stylistyczne zapewne znajdą się w modelu Q5.


Cross Cabrio zbudowano na płycie podłogowej nowego Audi A4 i A5. Wykorzystano w nim również układ przeniesienia napędu i wielowahaczowe zawieszenie pochodzące z modeli seryjnych. Koncept napędzany jest trzylitrowym silnikiem TDI o mocy 240 KM. Przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje 7,2 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. I to przy średnim spalaniu 7,3 l/100km.źródło: Audi / Moto Target

Leave A Comment