Aktualności

Wykryli fikcyjną kolizję

18 października 2007
Bez kategorii, Bezpieczeństwo Nowości

Policjanci z inowrocławskiej „drogówki” zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o oszustwo ubezpieczeniowe. Uszkodzenia samochodu w fikcyjnej stłuczce miały służyć do wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego.


Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze powiatowej w miejscowości Sikorowo. Przejeżdżający patrol ruchu drogowego zauważył dwa rozbite samochody osobowe – Opel Vectra i Peugeot. Kierowcy obu aut zgodnie twierdzili, że doszło do kolizji samochodowej. Według nich sprawcą był 20-letni kierowca auta marki Opel. Przy oględzinach samochodu policjanci znaleźli uszkodzenia auta, które powstały znacznie wcześniej niż tego dnia. Obu mężczyzn zatrzymano. Właściciel Opla przyznał się do udziału w zaaranżowanej stłuczce.

Zarzut oszustwa ubezpieczeniowego usłyszał 32-letni właściciel auta marki Peugeot. Drugi z mężczyzn skorzystał z możliwości, jaką daje art. 298 § 2 kodeksu karnego, który mówi o tym, że nie podlega karze osoba, która przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie zapobiegła wypłacie odszkodowania. Prowadzący sprawę policjanci będą wnioskować do prokuratury o zastosowanie wobec kierowcy peugeota środka zapobiegawczego w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.

Za oszustwo ubezpieczeniowe – art. 298 §1 Kodeksu Karnego – grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KGP

Leave A Comment