Volkswagen Motor Polska wśród najlepszych w Europie

19 października 2007
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

EFQM – Europejska Organizacja Zarządzania Jakością – ogłosiła wyniki konkursu o Nagrodę Doskonałości EEA (EFQM Excellence Award) za rok 2007. Jest to najbardziej prestiżowe europejskie wyróżnienie w dziedzinie zarządzania i jakości. W tym roku 18 kandydatów, w tym również Volkswagen Motor Polska, zakwalifikowało się do finału tej nagrody.

Podczas specjalnie zorganizowanej w tym celu gali oprócz prezesa Andreasa Klinge, który odebrał dla VW MP statuetkę finalisty, polkowicki zakład reprezentował również dyrektor działu zabezpieczenia jakości Frank Rybarczyk oraz członkowie projektu „ProMotor”. Zespół ProMotora pod kierownictwem Doroty Bobik pracuje nad implementacją modelu EFQM w polkowickim Volkswagenie. Spośród 18 finalistów wyłoniono czterech zwycięzców w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw sektora publicznego oraz prywatnego i choć VW MP nie zdobył głównej nagrody, już sam fakt dostania się do finału jest dla fabryki wielkim wydarzeniem. Potwierdza bowiem słuszność obranej przed czterema laty polityki rozwoju i doskonalenia.
Model Doskonałości EFQM wdrażany jest w polkowickim zakładzie od 2003 roku. W 2004 roku VW MP osiągnął pierwszy sukces, zdobywając Dolnośląską Nagrodę Jakości. W 2006 fabryka, jako pierwsza firma w koncernie, zdobywa wyróżnienie EFQM drugiego stopnia „Uznanie za Doskonalenie”. Kontynuując swoją „drogę do doskonałości”, w styczniu 2007 po złożeniu aplikacji o EEA i wizycie Asesorów EFQM, w czerwcu VW MP od razu przechodzi do finału. Europejska Fundacja Zarządzania Jakością jest niedochodową organizacją członkowską założoną w 1988 roku przez 14 wiodących przedsiębiorstw europejskich (w tym również Volkswagen AG). Misją EFQM jest stymulowanie i wspieranie działań przedsiębiorstw służących osiągnięciu trwałej doskonałości w zarządzaniu.
Volkswagen Motor Polska z siedzibą w Polkowicach jest spółką firmy Volkswagen AG, która powstała w maju 1998 roku. Firma zatrudnia obecnie 1,1 tys. osób, a jej zdolności produkcyjne przekraczają 640 tys. silników Diesla rocznie. źródło: VW / Samar

Leave A Comment