Aktualności

SsangYong WZ – Koncepcyjna sportowa elegancja

15 października 2007
Bez kategorii, Nowości SsangYong

Po bardzo dobrym przyjęciu modelu Wz przez rynek motoryzacyjny i media, firma rozważa wprowadzenie modelu do seryjnej produkcji już w 2009 , a nie jak wcześniej planowano, w 2011 roku.

„SsangYong pragnie rozszerzyć swoją ofertę modelową, która dotychczas składała się głównie z samochodów klasy SUV, o zaawansowany technologicznie samochód osobowy. Model WZ będzie pełnił funkcję pomostu pomiędzy obecną i przyszłą ofertą modelową firmy.” – powiedział Dyrektor Generalny SsangYong Poland, Stefan Kuźmiński.


STYLISTYKA

WZ jest połączeniem sportowego sedana, produkowanej obecnie eleganckiej limuzyny Chairman oraz typowego dla SsangYonga nowoczesnego układu napędowego na cztery koła. Sylwetka Wz nawiązuje swą stylistyką do dynamicznego, sportowego coupe. Wyższa linia i szersza powierzchnia zderzaka przedniego dodaje mu zmysłowej stabilności, podczas gdy innowacyjny szklany dach, agresywne reflektory przednie i tylne oraz eleganckie i charakterystyczne detale, wyznaczają nowe trendy w stylistyce samochodów marki SsangYong.


Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby było jak najbardziej funkcjonalne i przyjazne dla kierowcy. Odseparowana, od poziomej deski rozdzielczej, konsola centralna jest prosta w formie, czytelna, funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników. Został tu umieszczony ekran dotykowy i monitor. Podzielone przez nią siedzenia tylne zapewniają pasażerom rozległą przestrzeń, która pozwala na swobodne ruchy i zajęcie wygodnej pozycji podczas podróży. Szklany dach stwarza wrażenie bardziej rozległego, wygodnego i przestronnego wnętrza.


SILNIK

Futurystyczny styl i elegancja modelu Wz została wzmocniona przez sześciocylindrowy (V6) silnik widlasty, o pojemności 3,6 litra, z bezpośrednim wtryskiem paliwa (GDi), podwójną sprężarką, rozwijający moc 365 KM i maksymalny moment obrotowy 490 Nm. 7-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów posiada również możliwość manualnej zmiany przełożeń.


BEZPIECZEŃSTWO

Dodatkowo model koncepcyjny Wz został wyposażony w najwyższej klasy systemy bezpieczeństwa, wśród których wyróżnić system identyfikujący pas ruchu (LDWS), elektroniczne, samopoziomujące się pneumatyczne zawieszenie (EAS), elektryczny hamulec ręczny (EPB), system monitorujący ciśnienie powietrza w oponach (TPMS), stały napęd na cztery koła (AWD), oferujący najlepsze prowadzenie pojazdu bez względu na stan nawierzchni, aktywny tempomat (ACC), który pomaga utrzymać właściwy dystans od samochodu znajdującego się z przodu. Kolejnym systemem, jest system monitorowania otoczenia pojazdu (aktywne czujniki parkowania połączone z kamerą obejmujące swoim zasięgiem przód, tył oraz boki samochodu).


Dla koncernu SsangYong WZ znaczy więcej niż zwykły samochód koncepcyjny. Wz jest eksperymentalnym, luksusowym sedanem, który powiększy i zróżnicuje gamę modelową oferowaną przez SsangYong, zorientowaną dotychczas głównie na samochody klasy SUV.


SPECYFIKACJA MODELU WZ:

Długość całkowita (mm): 5080
Szerokość całkowita (mm): 1866
Wysokość maksymalna (mm): 1465
Rozstaw osi(mm): 2940

Silnik:

Typ: V6 GDi (benzyna z bezpośrednim wtryskiem paliwa) , podwójna sprężarka
Pojemność silnika: 3600 cm3
Max. moc: 365 KM
Max. moment obrotowy: 490 Nm

Układ przeniesienia napędu:

Układ napędowy: AWD
Skrzynia biegów: 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów z możliwością manualnej zmiany przełożeń

Koła i opony: 20″ , 245/40R20

źródło: SsangYong

Leave A Comment