Peugeot Expert wybrany Międzynarodowym Vanem Roku

25 października 2007
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Peugeot EXPERT otrzymał dziś, w dniu prasowym Europejskiego Salonu Transportu Drogowego w Amsterdamie, tytuł „Międzynarodowy Van Roku” 2008, który dzieli wraz z Citroenem JUMPY i Fiatem SCUDO.

Ta doroczna nagroda przyznawana jest od 1992 roku przez jury składające się z uznanych i wyspecjalizowanych dziennikarzy reprezentujących dwadzieścia krajów europejskich.

Nowy, wspólny samochód pochodzący z szeroko zakrojonej współpracy w dziedzinie lekkich samochodów użytkowych, pomiędzy grupami PSA Peugeot Citroen i FIAT, odniósł zwycięstwo pozostawiając daleko w tyle, czterech pozostałych nominowanych konkurentów.


Jury doceniło przede wszystkim walory dynamiczne pojazdu, wysoki poziom komfortu bez względu na wielkość ładunku, ofertę zawieszenia pneumatycznego, przyjemność jazdy oraz łatwość manewrowania.

Tytuł nagradza również szeroki wachlarz nadwozi, które oferują dwie wysokości, dwa rozstawy osi samochodu i związane z tym przestrzenie ładunkowe pomiędzy 5 i 7 m3 oraz ładowności od 1000 do 1 200 kg a także łatwość eksploatacji.

Członkowie jury docenili także wysoki poziom bezpieczeństwa aktywnego i wyposażenia związanego z bezpieczeństwem pasywnym. Zużycie paliwa stanowiło inny przekonywujący argument.

Peugeot już dwa razy został wyróżniony tą nagrodą: w 1995 roku BOXER , w 1997 PARTNER.

Produkowany we francuskim kooperacyjnym centrum produkcyjnym ( SEVEL Nord) w Valenciennes, EXPERT został wyprodukowany w różnych konfiguracjach, od lansowania pierwszej generacji w 1995 roku, w ilości blisko 340 000 egzemplarzy.


Przyczynił się do wzrostu Peugeot na rynku samochodów użytkowych:
w 2007, ponad 230 000 użytkowych – liczba roczna nigdy dotąd nieosiągnięta – w tym 35 000 egzemplarzy Peugeot EXPERT będzie sprzedanych na świecie.

Odnowiony w 2006 ( nowy BOXER ) i w 2007 ( nowy EXPERT ) to mocna oferta lekkich samochodów użytkowych marki Peugeot, składająca się z trzech gam, wzbogaci się wkrótce o kolejną, oryginalną propozycję nowego Peugeot BIPPERA, zaprezentowanego po raz pierwszy na Salonie w Amsterdamie.

źródło: Peugeot

Leave A Comment