Aktualności

Nissan spełnia marzenia

6 października 2007
Bez kategorii, Nissan Nowości

Osiemnastoletni Tomek Kuliński z Jaraczewa w województwie wielkopolskim zmaga się z dystrofią mięśniową typu Duchnne'a. Największym marzeniem Tomka była przejażdżka szybkim samochodem po torze wyścigowym. Tomek uwielbia wyścigi samochodowe, gdyż jak sam twierdzi sport ten łączy dwie jego pasje – sport i samochody. Ogląda wszystkie relacje z wyścigów F1.


Nissan Sales Central & Eastern Europe odpowiedział na apel Ambasadora Fundacji Dziecięca Fantazja Przemysława Salety i spełnił marzenie Tomka zapraszając go na tor Hungaroring i oddając do dyspozycji Nissana 350Z.

Wielka przygoda Tomka rozpoczęła się od przyjazdu do Warszawy i zapoznania się z samochodem. Specjalnie dla Tomka zostały sprowadzone do salonu „Odyssey” w Warszawie Nissany 350Z Coupe oraz 350Z Roadster. Właśnie modelem 350Z Coupe nazajutrz Tomek miał jeździć po torze F1. Chłopiec nie mógł oderwać wzroku od sportowego modelu, oglądał go z każdej strony, zajrzał również pod maskę, aby sprawdzić silnik.


Prosto z salonu udał się na lotnisko, gdzie rozpoczął swoją pierwszą zagraniczną podróż, lecąc po raz pierwszy samolotem. Kolejnego dnia rano, ruszył zwiedzać Budapeszt. Krzysztof Kowalski – Dyrektor Public Relations NSCEE – pokazał mu najpiękniejsze miejsca stolicy Węgier, a następnie zabrał uczestników na tor Hungaroring. Na miejscu czekał już profesjonalny kierowca, z którym Tomek rozpoczął jazdy. Na torze ze względów bezpieczeństwa kierowca nie rozwinął maksymalnej prędkości auta, 250 km/h ale Tomek zrobił prawie dziesięć okrążeń toru poznając jego trajektorię i doświadczając przeciążeń.

Tomek wrócił do Polski, pełen wrażeń i radości, że jego największe marzenie się spełniło. Oczekiwał spotkania z siostrami i wiedział, że i one i jego sąsiedzi rówieśnicy będą słuchać jego opowieści.

źródło: Nissan

Leave A Comment