Konkurs Mechanik Roku rozstrzygnięty!

24 października 2007
Bez kategorii, Honda Nowości

Co dwa lata Honda Poland organizuje ogólnopolski konkurs na najlepszego mechanika w swojej sieci Autoryzowanych Stacji Obsługi. Finał VI edycji konkursu odbył się 28 września 2007 r. w Ośrodku Szkoleniowym Honda Poland w Warszawie.

Współzawodnictwo to dla uczestników szansa na poszerzenie wiedzy, zdobycie nowych doświadczeń oraz weryfikację swoich umiejętności. Piętnastu finalistów wyłoniono na podstawie wyników testu wiedzy, opracowanego przez specjalistów z Hondy Poland i przeprowadzonego w każdej ASO. Dziesięciu z nich zakwalifikowano do kategorii „Senior”, podczas gdy kolejnych pięciu walczyło o zwycięstwo w kategorii „Junior”. Oceniała ich komisja reprezentująca Dział Serwisu Honda Poland, w składzie: Piotr Lemański, Marcin Żaczek, Krzysztof Rzepecki oraz Leszek Todorski.


Uczestnicy finału stanęli przed wyzwaniem w postaci zadań praktycznych. „Seniorzy” musieli odnaleźć usterki w dwóch samochodach: Hondzie Civic i-CTDi oraz Hondzie Accord Tourer. Zawodnicy mieli do dyspozycji wszelkie narzędzia, tester diagnostyczny HDS, a także dostęp do systemu informacji o przeglądach i naprawach MaRIS. „Juniorzy” mieli za zadanie dokonać weryfikacji elementów układu hamulcowego w modelu City oraz sprawdzić zespół pompy oleju i wałków wyrównoważających silnika wysokoprężnego i-CTDi, przy użyciu dokumentacji serwisowej. Dodatkową trudnością było ograniczenie czasowe na wykonanie każdego z zadań.

Kolejnym etapem zmagań finałowych był test pisemny, którego rozwiązanie wymagało szerokiej wiedzy teoretycznej z zakresu napraw samochodów, a także znajomości najnowszych osiągnięć technicznych firmy Honda. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o ostatecznej klasyfikacji zawodników zadecydowały pojedyncze punkty. Zwycięzcami konkursu okazali się Janusz Napora z firmy Dumnicki w kategorii „Senior” oraz Krzysztof Gołąbek z firmy Sigma-Car w kategorii „Junior”.

Ostatnim punktem dnia był uroczysty obiad, podczas którego organizatorzy wręczyli zwycięzcom nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. Najważniejszym wyróżnieniem dla zwycięzców będzie jednak możliwość reprezentowania Polski na europejskich zawodach „After Sales Challenge” w Amsterdamie. Podczas tego konkursu zadania wykonywane przez mieszane, międzynarodowe zespoły będą wymagać nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także umiejętności pokonywania bariery językowej, co z pewnością dostarczy wszystkim mnóstwa wrażeń i dobrej zabawy.

Klasyfikacja końcowa finału konkursu „Mechanik Roku” przedstawia się następująco:

Kategoria SENIOR

1. Janusz Napora – HONDA DUMNICKI – Bytom


2. Krzysztof Gwardys – AUTOPUŁAWSKA – Warszawa
3. Rafał Szraucner – HONDA PLAZA – Warszawa

Kategoria JUNIOR

1. Krzysztof Gołąbek – SIGMA-CAR – Rzeszów


2. Łukasz Pawełczak – CRH AUTO – Lublin
3. Łukasz Kurek – KEMAG – Bielsko-Biała

źródło: Honda

Leave A Comment