Fiat wprowadza nowy silnik – 1.4 Turbo T-JET 120 KM

9 października 2007
Bez kategorii, Fiat Nowości

W ofercie Fiata pojawił się nowy silnik z turbodoładowaniem 1.4 T-Jet o mocy 120KM oferowany w modelach Bravo, Linea i Grande Punto.

Silnik T-Jet gwarantuje dużą przyjemność z jazdy: jest bardzo elastyczny i chętnie przyspiesza tak, jak silniki o większej pojemności, ale przy jednocześnie umiarkowanym apetycie na paliwo. Ponadto charakteryzuje się prostotą konstrukcyjną, która zapewnia trwałość i bezpieczeństwo.


W silnikach T-Jet zastosowano turbosprężarkę nowej generacji, dzięki której silnik ten pozwala na uzyskanie równorzędnych, a nawet lepszych osiągów niż uzyskują silniki o wyższej pojemności i zbliżonej mocy.

Jednocześnie silniki T-Jet charakteryzują się niższym od konkurencji zużyciem paliwa i niższą emisją spalin. Co więcej, obecność turbosprężarki powoduje, że silnik szybciej reaguje na wciśniecie pedału gazu przez kierowcę, co daje możliwość np. szybszego rozpoczęcia manewru wyprzedzania. Kierowca dysponuje też pełnym momentem obrotowym (a więc gotowością do przyspieszania) już przy niskich obrotach.


KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA SILNIKÓW T-Jet:

– Wysoki moment obrotowy, stały w zakresie 1750 do 5000 obrotów (w zależności od modelu), czyli wysoka elastyczność i szybka odpowiedź na naciśnięcie na pedał gazu.
– Wysoka progresywność w wytwarzaniu mocy
– Ciche funkcjonowanie
– Niskie zużycie paliwa
– Niska emisja spalin
– Ograniczona objętość cylindrów

źródło: Fiat

Leave A Comment