Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

BMW Hydrogen 7 dla reżysera i producenta filmu "Niewygodna prawda"

11 października 2007
Bez kategorii, BMW Nowości

BMW ogłosiło, że Davis Guggenheim, reżyser i producent oskarowego filmu dokumentalnego Niewygodna prawda, będzie kolejną osobą, która otrzyma limuzynę BMW Hydrogen 7 do codziennego użytku na drogach USA. Guggenheim wybrał ekologiczną limuzynę BMW Hydrogen 7 na uroczystość rozdania Oskarów 2007.


Niewygodna prawda, istotny pod względem kulturalnym i oparty na pokazie slajdów dotyczących globalnego ocieplenia dokument przedstawiający poglądy byłego wiceprezydenta USA Ala Gore’a, zainicjował dialog na temat globalnego ocieplenia, jego wpływu na przyszłość naszej planety i, co najważniejsze, możliwości zapobiegania jego tragicznym skutkom.

„Jestem niezwykle podekscytowany, że będę mieć możliwość jeżdżenia BMW Hydrogen 7” – powiedział Davis Guggenheim. „Praca nad filmem Niewygodna prawda nauczyła mnie ogromnego szacunku wobec naszej planety i zaowocowała chęcią wprowadzania zmian. Z entuzjazmem poznaję najnowsze technologie, które pomogą nam w rozwiązaniu problemu globalnego ocieplenia. Każdy kilometr przejechany napędzaną wodorem limuzyną BMW H7 czyni ogromną różnicę.”

Poza Niewygodną prawdą Guggenheim wyreżyserował, wyprodukował i stworzył wiele udanych projektów dla wielkiego i małego ekranu. Był on również producentem wykonawczym nominowanego do Oskara filmu Dzień próby z Denzelem Washingtonem w roli głównej, a ostatnio w jego dorobku reżyserskim znalazły się odcinki uznanych programów telewizyjnych, takich jak np. The Shield: Świat glin, Agentka o stu twarzach, 24 godziny, Nowojorscy gliniarze, Ostry dyżur i inne.

Guggenheim dołączył do grona kilku innych wybitnych osobistości świata rozrywki, polityki czy ochrony środowiska i, jako nowy członek pionierskiego programu BMW serii 7 Hydrogen, zadeklarował swoją pomoc w realizacji misji firmy BMW dotyczącej promowania wodoru jako alternatywnego źródła energii.


Pracując w trybie wodorowym, BMW Hydrogen 7 emituje prawie wyłącznie parę wodną, co stanowi ogromny postęp w kierunku zredukowania poziomu emisji szkodliwego CO2. Ponieważ pojazd zdołał przejść cały proces rozwoju produktu (PDP) konieczny dla wszystkich pojazdów BMW, nie jest już tylko modelem studyjnym, ale modelem do produkcji seryjnej. Pomimo, że BMW Hydrogen 7 nie jest jeszcze dostępne w ofercie handlowej, uważane jest za kamień milowy w propagowania wodoru jako przyszłościowego paliwa dla środków transportu indywidualnego.

Wykorzystując możliwości i wpływ sławnych osób, które podobnie jak Davis Guggenheim stoją na czele w danej dyscyplinie, firma BMW pragnie doraźnie promować pojazdy napędzane wodorem, ale także długofalowo stymulować zapotrzebowanie na rozwinięcie odpowiedniej infrastruktury dla paliw wodorowych.

Wiele osobistości świata rozrywki, polityki i biznesu, takich jak np. Brad Pitt i Angelina Jolie na premierze filmu Ocean’s 13 w Hollywood; prezes Fox Entertainment Peter Liguori podczas imprezy FOX All-Star Party w Santa Monica; Richard Gere i Sharon Stone podczas festiwalowej gali „Kino dla pokoju” w Berlinie; oraz zdobywca Oskara za najlepszy film zagraniczny, reżyser Florian Henckel von Donnersmarck podczas uroczystości rozdania Oskarów 2007, wybrało najbardziej ekonomiczną limuzynę BMW Hydrogen 7. Pojazd zdobywa sukcesy również w Europie dzięki takim sławom jak Michael Glos, minister gospodarki i technologii Niemiec, Günter Verheugen, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, światowej sławy sopranistka Anna Netrebko czy wielu innych zwolenników tej technologii; łącznie model ten pokonał już ponad 2 mln kilometrów na całym świecie.

BMW GROUP W AMERYCE

Firma BMW of North America, LLC istnieje w Stanach Zjednoczonych od roku 1975. Dystrybucja pojazdów przez Rolls-Royce Motor Cars NA, LLC rozpoczęła się w 2003 r. BMW Group w Stanach Zjednoczonych rozrosła się i obejmuje dziś działy marketingu, sprzedaży i usług finansowych dla pojazdów i motocykli marki BMW, MINI oraz Rolls-Royce Motor Cars. W jej skład wchodzą również firma wzornictwa przemysłowego z Kalifornii – DesignworksUSA, biuro technologiczne w Dolinie Krzemowej i wiele innych spółek w całym kraju. BMW Manufacturing Co., LLC, mieszcząca się w Karolinie Południowej, stanowi część globalnej sieci produkcyjnej BMW Group i jako jedyna produkuje wszystkie egzemplarze aut BMW Z4 oraz BMW X5. Dział sprzedaży BMW Group w Stanach Zjednoczonych reprezentuje sieć 338 salonów samochodów osobowych, 335 salonów aut sportowych BMW, 142 sprzedawców motocykli BMW, 82 dealerów MINI oraz 30 dealerów samochodów Rolls-Royce. Siedziba główna działu sprzedaży dla Ameryki Północnej, Środkowej oraz Południowej – BMW (US) Holding Corp. – znajduje się w Woodcliff Lake w stanie New Jersey.

źródło: BMW

Leave A Comment