Aktualności

BMW Hydrogen 7 dla Placido Domingo

12 października 2007
Bez kategorii, BMW Nowości

Wielki występ Placido Domingo poza sceną: popularny śpiewak operowy i dyrygent otrzymał w New Jersey kluczyki do BMW Hydrogen 7, dołączając do grona prominentnych osobistości jeżdżących pierwszą limuzyną na wodór.


Od kilku tygodni limuzyną BMW Hydrogen 7 jeżdżą po amerykańskich drogach znane postacie: prowadzący talk show Jay Leno, aktor Will Farell i nagrodzony Oscarem reżyser Florian Henckel von Donnersmarck. BMW Hydrogen 7 jeździły ponadto takie gwiazdy Holywood jak Angelina Jolie, Brad Bitt, Richard Gere i Sharon Stone.

„To dla mnie zaszczyt, uczestniczyć w tej inicjatywie BMW. To ważne, aby informować społeczeństwo o tym, jak niezbędne dla naszej przyszłości są alternatywne źródła energii. W końcu chodzi o dobro naszej planety” – mówił wyraźnie poruszony Placido Domingo. „Brałem udział w licznych akcjach pomocy ofiarom katastrof przyrodniczych i na własne oczy widziałem, jak straszny wpływ na ludzkość mogą mieć zmiany środowiskowe i klimatyczne. Sądzę, że wszyscy na tej planecie mają obowiązek zrozumieć, iż nowe rozwiązania wymagają zaakceptowania zmian.”


BMW wyprodukowało serię 100 egzemplarzy modelu BMW Hydrogen 7. Dwadzieścia pięć tych praktycznie bezemisyjnych pojazdów będzie jeździć w Ameryce Północnej – wożąc w zwykłym ruchu drogowym m.in. wybranych przedstawicieli ze świata polityki i ekonomii oraz inne znane osobistości. W BMW Hydrogen 7 producent samochodów łączy technologię wodorową z typową dla BMW dynamiką i kulturą jazdy oraz komfortowym wyposażeniem na najwyższym poziomie. Samochód na wodór robi mocne wrażenie również poza USA: liczni prominenci, tacy jak na przykład Michael Glos, Minister Gospodarki i Technologii w rządzie federalnym, Günter Verheugen, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej czy znana sopranistka Anna Netrebko, przejechali na wodorze już ponad 2,1 mln kilometrów.

źródło: BMW

Leave A Comment