BMW Group tworzy dwa dodatkowe resorty w Zarządzie

7 października 2007
Bez kategorii, BMW Nowości

W ramach nowej strategicznej polityki rozwojowej w Zarządzie BMW Group powstają z dniem 01.10.07 r. dwa dodatkowe resorty.

Nowym resortem rozwoju koncernu i marki będzie kierował w przyszłości Friedrich Eichiner, dotychczasowy dyrektor planowania koncernu. Krok ten jest reakcją BMW Group na wzrastające znaczenie planowania koncernu, zarządzania marką i wdrażania strategii. Resort obejmie ponadto trzy obszary działalności BMW – motocykle, usługi finansowe i Softlab. Znajdą tam również swoje miejsce ewentualne nowe obszary działalności.


Przedsiębiorstwo tworzy ponadto nowy resort zakupu i sieci dostawców, za który odpowiedzialny będzie w przyszłości Herbert Diess, obecny dyrektor BMW Motorrad. Ma to spowodować w szczególności obniżenie kosztów materiałowych, stanowiących największą grupę kosztów w przedsiębiorstwie. Jest to zgodne także ze strategiczną koncepcją BMW Group mającą na celu skuteczniejsze połączenie z siecią dostawców oraz nowe zdefiniowanie usług własnych przedsiębiorstwa na obszarach technologicznych istotnych pod względem strategicznym.

Od roku 2000 właściwie nie wprowadzano zmian w organizacji podstawowej struktury BMW Group. Jednakże nowa strategia przedsiębiorstwa zwiększyła w znacznym stopniu złożoność zadań. W wyniku powyższego bardzo zwiększyły się wymagania wobec wszystkich resortów. „Realizacja strategii wymaga sprawnej organizacji, która będzie wspierać nasz rozwój i złożoność zadań”, powiedział w czwartek w Monachium Prezes Zarządu BMW AG, Norbert Reithofer.

Ponadto dojdzie do roszady w przypadku dwóch członków Zarządu, Michaela Ganala i Stefana Krause, którzy również z dniem 01.10.09 r. obejmą nowe obszary zadań. Ganal przejmie resort finansów, natomiast Krause będzie odpowiedzialny za resort sprzedaży. „Obaj przez wiele lat znakomicie wypełniali swoje dotychczasowe zadania. Teraz wniosą swoje doświadczenia do nowych resortów”, wyjaśnił Reithofer. „Chcemy, by nasza kadra zarządzająca myślała globalnie, posiadała wielorakie kompetencje i sprawdziła się w różnych obszarach działania” dodał Prezes Zarządu BMW AG.

źródło: BMW

Leave A Comment