Bentley Continental GTC Birkin Edition – Tuning MTM

15 października 2007
Bez kategorii, Bentley Nowości

Bentley Continental GTC to jeden z tych samochodów za którym oglądają się niemal wszyscy bez względu na miejsce w którym się pojawi.


Ponad pięć metrów długości, charakterystyczna dla brytyjskiej marki osłona chłodnicy, cztery groźnie wygladające okragłe reflektory i wnętrze przypominające apartament luksusowego hotelu Crillon w Paryżu robią piorunujące wrażenie. Biorąc się za tuning optyczny i mechaniczny takiego samochodu potrzebne jest wyczucie smaku i doświadczenie. Ma je niemiecki MTM, który przedstawił własną interpretację modelu GTC o nazwie „Birkin Edition”.


Najbardziej rzucającym się w oczy elementem tuningu optycznego są bez wątpienia polerowane obręcze kół Bimoto o średnicy 21 cali. Bawarski tuner oferuje szerokie spektrum modyfikacji jednostki sterującej potężnym 560-konnym silnikiem W12. Już w „podstawowej” wersji GTC od MTM legitymuje się mocą 635 KM i maksymalnym momentem obrotowym 780 Nm. Chcecie więcej? Nie ma problemu! Performance Kit 2 podnosi moc do 650 KM i 795 NM. Z tym pakietem 2,5 tonowy Bentley GTC osiąga pierwsze 100 km/h w zaledwie 4,2 sekundy.


Jeśli chodzi o prędkość maksymalną, każdy nabywca modelu „Birkin Edition” może mieć pewność, że ma najszybszego obecnie Bentley’a na świecie. Podczas prób na owalnym torze Nardo we Włoszech, Continental GTC MTM osiągnął zawrotną prędkość 331 km/h. W informacji prasowej MTM nie podaje, czy z ta prędkością można poruszać się ze zdjętym dachem, ale chyba tylko sam diabeł chciałby to sprawdzać.


Obecnie trwają pracę nad pakietem do zaprezentowanego na IAA we Frankfurcie rasowego Gran Turismo – modelu Continental GT Speed. Dzięki zmienionemu oprogramowaniu jednostki sterującej silnikiem i skrzynia biegów, MTM zapewnia że możliwe będzie przekroczenie magicznej granicy 340 km/h.

źródło: MTM / Moto Target

Leave A Comment