Aktualności

Renault Clio RS w nowej szacie

26 września 2007
Bez kategorii, Nowości Renault

Z okazji wyścigów z serii World Series by Renault rozegranych na francuskim torze Magny-Cours, przedstawiono bazową wersję 200-konnego modelu Clio RS.


Oprócz niższej o 1300 euro ceny standardowej wersji Clio RS, która teraz we Francji wynosi 21 900 euro, zrezygnowano z kilku dodatków będących wcześniej wyposażeniem standardowym tego francuskiego „hot hatch”. Zniknęła klimatyzacja, kurtynowe poduszki gazowe, radio, oraz lampy przeciwmgłowe. Aluminiowe obręcze kół pomalowano na czarno i dodano kilka plakietek z nazwą serii specjalnej. Bazowe Clio RS dostępne będzie w trzech matowych kolorach: białym, niebieskim i czerwonym, oraz dwóch metalicznych: profond Black i Monako blue.


Znacznie poważniejsze modyfikacje poczyniono w manualnej 6-biegowej skrzyni biegów szybkiego Clio. Teraz z silnikiem sprzężono jej nową wersję wyposażoną w dłuższe przełożenia piątego i szóstego biegu, co znacznie obniży hałas we wnętrzu podczas jazdy ze stałą prędkością po autostradach. Poprawiona przekładnia znajdzie się w ofercie wszystkich modeli Clio RS od października.


Poniżej podajemy oficjalne ceny wszytkich odmian sportowego Clio obowiązujące na rynku francuskim:

„World Series By Renault” Renault Clio Sport€21,900

Renault Clio Sport€23,200

Renault Clio Sport Luxe€25,200

Renault Clio F1 Team R27€24,700



źródło: Renault / Moto Target

Leave A Comment