Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Porsche Cayman S Design Edition 1 – seria limitowana

4 września 2007
Bez kategorii, Nowości Porsche

Porsche, rozszerza paletę swoich coupé z umieszczonym centralnie silnikiem i wprowadza na rynek w listopadzie 2007 roku Caymana S „Porsche Design Edition 1” w limitowanej serii specjalnej.

W tym wyjątkowym coupé Porsche łączy różne dyscypliny stylistyczne: zewnętrzny kolor – czerń – podkreśla purystyczny język formy tego samochodu sportowego o mocy 295 KM i jednocześnie nawiązuje do Porsche Design i słynnego Chronograph 1, zaprojektowanego przez Ferdinanda Alexandra Porsche dokładnie przed 35 laty.


Kultywowana przez Porsche Design estetyka dodaje Caymanowi S luksusowej klasy: czarne wyposażenie ze skóry i Alcantary harmonizuje z wyrafinowanymi detalami, takimi jak tarcze instrumentów, których forma przypomina chronograf Porsche Design. Konsola środkowa, tablica rozdzielcza i tapicerka drzwi utrzymane są w czarnym, błyszczącym kolorze, podczas gdy trójramienna sportowa kierownica, drążek zmiany biegów i dźwignia hamulca ręcznego a także podsufitka są pokryte przyjemną w dotyku, czarną Alcantarą. W zagłówkach umieszczono logo Porsche.


Na wysokim poziomie jest również wyposażenie techniczne tego samochodu: pod obniżonym o dziesięć milimetrów nadwoziem montowany seryjnie aktywny system tłumienia Porsche Active Suspension Management PASM steruje twardością zawieszenia, a po wciśnięciu odpowiedniego przycisku przełącza się na bardzo dynamiczny specjalny tryb sportowy. Pięciomilimetrowe podkładki dystansowe w połączeniu z 19-calowymi kołami Turbo oraz opony 235/35 ZR 19 na przedniej i 265//35 ZR 19 na tylnej osi podkreślają sportowy charakter auta.

Studio Porsche Design zostało założone przed 35 laty przez Ferdinanda Alexandra Porsche i szybko stało się wiodącym światowym studiem stylistycznym dla wzornictwa przemysłowego, dóbr luksusowych i artykułów konsumpcyjnych. Nowa kolekcja „Porsche Design Edition 1” charakteryzuje się funkcjonalnością i estetyką na najwyższym poziomie – naturalnie w czarnym lub matowo-czarnym kolorze.


Seryjne wyposażenie Caymana S „Porsche Design Edition 1” obejmuje również elegancką aktówkę, scyzoryk, okulary słoneczne, długopis i breloczek do kluczy-wszystko w kolorze czarnym, nawet ostrza noża, dopasowane idealnie do stylu samochodu. Równie ekskluzywna, jak seryjny pakiet luksusowy, jest ilość Caymanów S „Porsche Design Edition 1” – wyprodukowanych zostanie tylko 777 aut, każde z nich będzie oznakowane plakietką na pokrywie schowka.

źródło: Porsche / Moto Target

Leave A Comment