Dodge Challenger – Pierwsze 3 egzemplarze na aukcjach

19 września 2007
Bez kategorii, Dodge Nowości

Z niecierpliwością odliczamy dni do 6 lutego, kiedy na salonie samochodowym w Chicago Dodge zaprezentuje produkcyjną wersję auta, na które czeka cała Ameryka i nie tylko…

Ale zanim to nastąpi pierwsze trzy egzemplarze tej wskrzeszonej legendy muscle-car, które zjadą z taśmy montażowej fabryki w Brampton (Ohio), zostaną wystawione na aukcjach. Każdy z nich będzie najmocniejszą oferowaną wersją zabójczo pięknego i szybkiego modelu Challenger oznaczoną SRT8 z silnikiem 6,1 litra HEMI V8. Wszystkie trzy pomalowane będą opcjonalnym lakierem HEMI Orange i dodatkowo ozdobione dwoma szerokimi czarnymi pasami biegnącymi wzdłuż smukłej karoserii.


Pierwszy zostanie zlicytowany 12 stycznia na aukcji kolekcjonerów starych aut Barret-Jackson, odbywającej się co roku i będącej jedną z najważniejszych imprez tego typu na świecie. Całkowity dochód ze sprzedaży pierwszego seryjnego modelu Challengera zasili konto fundacji notMYkid, pomagającej młodzieży cierpiącej na różnego rodzaju uzależnienia, skłonności do samobójstw, czy mającej silną depresję.

Drugi egzemplarz będzie łakomym kąskiem dla zaproszonych dilerów tej marki podczas zorganizowanej specjalnie dla nich aukcji, która rozpocznie się już 26 września! Dochód ze sprzedaży samochodu wpłynie na konto organizacji United Way of Southeastern Michigan.
Natomiast trzeci Challenger trafi na aukcję w serwisie eBay. i każdy zarejestrowany tam internauta, będzie mógł w niej uczestniczyć. Data i godzina rozpoczęcia trzeciej aukcji zostanie podana wkrótce. Na pewno Państwa o niej poinformujemy w osobnym komunikacie.

źródło: Dodge / Moto Target

Leave A Comment