Aktualności

Renault Laguna III w salonach od października

31 sierpnia 2007
Bez kategorii, Nowości Renault

Nowa Laguna pojawi się w salonach Renault w całej Polsce 19 października 2007. Wersja Expression z silnikiem 1.6 16V będzie dostępna już od 74 tysięcy złotych.


Stworzona pod znakiem jakości

Od momentu wprowadzenia do sprzedaży w styczniu 1994 roku, dwie pierwsze generacje Laguny sprzedano w ilości ponad 2,3 mln egzemplarzy. Nowa Laguna jest produkowana w zakładzie w Sandouville we Francji z zachowaniem niezwykle wysokich wymagań w zakresie jakości. Nowa Laguna przygotowuje powrót Renault do segmentu samochodów klasy wyższej, toteż została zaprojektowana jako solidny i niezawodny samochód. Zgodnie z zapowiedziami, celem jest zdobycie miejsca wśród 3 najlepszych samochodów w segmencie pod względem jakości produktu i usług.


Przyjemność prowadzenia…

Założeniem projektu Nowej Laguny było zapewnienie autentycznej przyjemności prowadzenia samochodu. Dzięki płynnej i dynamicznej linii Nowa Laguna jawi się jako rasowe auto na dalekie trasy. Wersja Grandtour wyróżnia się elegancją bryły. Wzorcowe zachowanie na drodze uzupełniają pierwszorzędne osiągi. Samochód posiada znakomity układ jezdny i kierowniczy zapewniający niezwykle precyzyjne prowadzenie. Pomimo zwiększenia wymiarów i ilości miejsca we wnętrzu, masa pojazdu uległa zmniejszeniu w stosunku do poprzedniej generacji średnio o 15 kg, a bogatą ofertę silników (współpracujących bez wyjątku z 6-biegowymi mechanicznymi lub automatycznymi skrzyniami biegów) charakteryzują wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa.


… w poczuciu absolutnego panowania nad samochodem i pełnego zaufania

Nowa Laguna daje poczucie pełnego zaufania i bezpieczeństwa wszystkim pasażerom. Ochronę kierowcy i pasażerów zapewniają najnowsze rozwiązania technologiczne, opracowane w oparciu o uznany na rynku know-how marki Renault w zakresie badań rzeczywistych wypadków drogowych, a w szczególności w innowacyjną, podwójną poduszkę powietrzną chroniącą klatkę piersiową i miednicę w przypadku zderzenia bocznego. Dzięki niezwykle wydajnemu układowi klimatyzacji, Nowa Laguna zapewnia pierwszorzędny komfort termiczny. Samochód cechuje również niezwykle niski poziom emisji hałasu, plasujący go na czołowym miejscu w segmencie.
Ekologiczna i ekonomiczna wersja Nowej Laguny «Renault eco2» z silnikiem dCi 110 KM spala jedynie 5,1 l/100 km w cyklu mieszanym, co daje emisję CO2 w wysokości 136 g/km. Nowa Laguna jest przyjazna dla środowiska od fazy projektowej po recykling.


Nowa Laguna, która z pewnością stanie się liderem na rynku rodzinnych samochodów pod względem kosztów eksploatacji, przeglądów i napraw, zostanie wprowadzona do sprzedaży 19 października 2007.


źródło: Renault

Leave A Comment