Aktualności

Kia cee'd – 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

31 sierpnia 2007
Bez kategorii, Kia Nowości

W najnowszych wynikach testów zderzeniowych organizacji EuroNCAP cee’d otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek.

Za stopień zabezpieczenia pasażerów dorosłych przyznano 5 gwiazdek, za stopień zabezpieczenia dzieci 4 gwiazdki, a na 2 gwiazdki oceniono stopień bezpieczeństwa pieszego w razie kolizji czołowej. Wyniki te plasują samochód KIA cee’d pośród najbezpieczniejszych pojazdów europejskiego segmentu C (klasy kompaktowej).


Pięciodrzwiowy hatchback KIA cee’d wyposażony jest seryjnie w sześć poduszek powietrznych (czołowe, boczne i kurtynowe) i uzyskał dobre lub bardzo dobre wyniki podczas testów EuroNCAP w zakresie kolizji czołowej oraz bocznej i zabezpieczenia przewożonych dzieci.

Konstruktorzy KIA cee’d od początku koncentrowali się na zapewnieniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa czynnego – m.in. dobrej widoczności z miejsca kierowcy, czułego i precyzyjnego układu kierowniczego oraz dużej skuteczności hamowania tak, by możliwie uchronić użytkowników pojazdu przed wypadkami i niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.


„Nasz cee’d to nie tylko pierwszy pojazd produkcji KIA ale w ogóle pierwszy pojazd koreański, jaki uzyskał najwyższą ocenę od europejskiej organizacji bezpieczeństwa. Samochód cee’d to dla KIA prawdziwa rewolucja jakościowa, która w parze z nową fabryką na Słowacji powoduje zmianę sposobu postrzegania naszej firmy przez klientów. Większość nabywców kupuje auto marki KIA po raz pierwszy i liczymy na to, że nowy cee’d Sporty Wagon oraz Pro-cee’d pozwolą ten trend znacznie poszerzyć.” powiedział Jean-Charles Lievens, wiceprezes KIA Motors Europe.

„Ostatnie wyniki testów EuroNCAP to krok milowy w historii KIA. Samochód cee’d powstał od początku w Europie z zamiarem spełnienia lub przewyższenia oczekiwań tamtejszej klienteli pod każdym względem, w tym także poziomu bezpieczeństwa.” – powiedział Yong-Hwan Kim, wiceprezes i dyrektor wykonawczy KIA Motors Corporation – „Dzięki licznym zaletom konstrukcyjnym, niespotykanej 7-letniej gwarancji producenta oraz dzisiejszym wynikom testów EuroNCAP cee’d jest coraz atrakcyjniejszy dla europejskiego nabywcy.”


Gama samochodów KIA cee’d już wkrótce powiększy się o cee’da kombi, który do polskiej sieci dealerskiej trafi już we wrześniu oraz trzydrzwiowego Pro-cee’da, który światową premierę będzie miał na tegorocznym Salonie Samochodowym IAA 2007 we Frankfurcie.

źródło: Kia / Euro NCAP

Leave A Comment