Fiat Minicargo – pierwsze oficjalne zdjęcia

7 sierpnia 2007
Bez kategorii, Fiat Nowości

Lekki samochód dostawczy Fiata zwany na razie roboczo Minicargo, to dowód na to, że nawet auto przeznaczone do pracy może zwracać uwagę swoim nieprzeciętnym wyglądem.


Nowe auto jest owocem współpracy włoskiego koncernu z francuskim PSA, którego małe furgonetki pojawią się niebawem na rynku. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom Minicargo nie jest wersją Fiata 500, nie jest to również następca modelu Doblo. Mały „dostawczak” Fiata jest mniejszy od Doblo, pod jego maską znajduje się 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,2 litra o mocy 69 KM. Silnik zaadaptowany z Pandy spełnia normę Euro IV. Auto waży zaledwie 1305 kg i dzięki swoim kompaktowym rozmiarom stanie się zapewne doskonałym źródłem transportu w centrach wielkich miast i na wąskich uliczkach włoskich metropolii.


Jego sympatyczna, wpadająca w oko sylwetka może się podobać. Uroku dodają mu wysoko umieszczone duże klosze lamp przednich i całkowicie gładkie powierzchnie blach w miejscach, gdzie mogą znajdować się dodatkowe boczne okna. U autach konkurencji znajduje się tam wyprofilowana blacha co nie wygląda estetycznie, nawet w tego typu autach służących głównie do pracy. Pojemność bagażnika Fiata Minicargo (choć jego ostateczna nazwa może jeszcze ulec zmianie) wynosi 365 litrów. Od przyszłego roku ruszy produkcja tego modelu w Turcji.

źródło: Fiat

Leave A Comment