Seat otwiera nowe centrum projektowe w Martorell

25 lipca 2007
Bez kategorii, Nowości Seat

Hiszpański producent samochodów SEAT S.A. otworzył w bieżącym tygodniu nowe Centrum Projektowe (Prototype Development Centre – PDC), sąsiadujące z zakładami produkcyjnymi w Martorell.

W centrum pracować będzie łącznie 300 inżynierów – specjalistów w dziedzinie technologii i inżynierii procesów. Na uroczyste, oficjalne otwarcie przybyli między innymi: minister rządu katalońskiego ds. innowacji, wyższych uczelni i korporacji Josep Huguet w towarzystwie burmistrzów Maríi Soler, Salvadora Esteve i Enrico Carbonella, reprezentujących gminy, z którymi sąsiaduje teren zakładów w Martorell (Abrera, Martorell i Sant Esteve de Sesrovires), a także wiceprezesi firmy SEAT ds. badań i rozwoju (Frank Bekemeier), personalnych (Ramón Paredes) i produkcji (Wolfram Thomas).

Uważane za jedno z najbardziej innowacyjnych w hiszpańskim przemyśle oraz najbardziej charakterystyczne dla Grupy Volkswagena, Centrum PDC jest prawdziwym „centrum technologicznym” firmy SEAT, ponieważ po raz pierwszy pod jednym dachem prowadzone będą prace nad konstrukcją prototypów w fazie zarówno wirtualnej, jak i fizycznej. Takie podejście umożliwia znaczne oszczędności i przyspiesza tempo wprowadzania na rynek nowych modeli. W budowę obiektu i jego wyposażenie zainwestowano 10 milionów euro.

W zajmującym powierzchnię 17.000 metrów kwadratowych Centrum PDC realizowane będą wszystkie procesy związane z wirtualnym projektowaniem, budową makiet i pojazdów w wersjach przedprodukcyjnych. Ośrodek dysponuje urządzeniami do badania geometrii oraz montażu standardowych wersji pojazdów, a także prowadzi badania nad wydajnością i racjonalizacją produkcji, digitalizuje dane produkcyjne oraz przeprowadza wirtualne analizy ergonomii.

źródło: Seat

Leave A Comment