Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Mercedes E63 AMG – pierwsze zdjęcia szpiegowskie

8 lipca 2007
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Dopiero co zaprezentowano najmocniejszą klasę C wersji AMG z 457-konnym silnikiem V8 6,3 litra, a już Mercedes na Nurburgring testuje nową klasę E w sportowym wdzianku AMG.

Oficjalna premiera najnowszej limuzyny klasy E o kodzie fabrycznym W-212 przewidziana jest na salon IAA we Frankfurcie w 2009 roku. Ale już teraz udało się „przyłapać” prototypy jej najmocniejszej wersji AMG. W nowej generacji klasy E nie zostanie zastosowany system SBC. Jego rolę przejmą konwencjonalne hamulce wyposażone w czujniki dostosowujące docisk klocków do tarcz w zależności od warunków na drodze. Nowością będzie system osuszania tarcz z wody. Dostępne też będą wytrzymałe na zmęczenie cieplne kompozytowe tarcze ceramiczne. Wariant AMG otrzyma silnik V8 o piekielnej mocy 500 KM.

[link=http://www.worldcarfans.com/spyphotos.cfm/country/gcf/spyphotoID/6070705.001/mercedes/mercedes-e63-amg-spied]KLIKNIJ I OBEJRZYJ ZDJĘCIA NOWEGO MERCEDESA E63 AMG[/link]

Sylwetka E klasy przejmie wiele cech widocznych w klasie S i nowej klasie C. Błotniki otrzymają uwypuklone kształty, grill będzie bardziej płaski, a lampy przednie otrzymają zupełnie nową stylizację, która pozwoli odróżnić klasę E od pozostałych modeli z gwiazdą na masce. Linia okien zostanie poprowadzona niżej, niż w obecnym modelu. Na pokładzie seryjnie lub za dopłatą kierowca wspomagany będzie całą masą elektronicznych systemów monitorujących na bieżąco jazdę i poprawiających bezpieczeństwo pasażerów. System ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa, układ badający pod jakim kątem pada wzrok kierowcy, czy system rozpoznający znaki drogowe to tylko niektóre z nich. Nowa klasa E będzie zapewne droższa od obecnie sprzedawanej, ale już teraz sądzić można, że stanie się bestsellerem Mercedesa.

źródło: WCF / Moto Target

Leave A Comment