Aktualności

Ford Kuga – koncepcyjny Iosis X w wersji seryjnej

20 lipca 2007
Bez kategorii, Ford Nowości

Na początku 2008 roku europejska oferta Forda wzbogaci się o zupełnie nowy model. Będzie nim Ford Kuga. Pierwszy prototyp samochodu, który wejdzie później do produkcji, zostanie zaprezentowany przedstawicielom mediów oraz opinii publicznej już podczas jesiennego Salonu Samochodowego IAA 2007 we Frankfurcie, który rozpoczyna się 13 września br.

Wraz z premierą nowego Forda Kuga dotrzymujemy obietnicy, którą poczyniliśmy w czasie Salonu Samochodowego w Paryżu w 2006 roku, i w myśl której zobowiązaliśmy się do opracowania w okresie krótszym niż dwa lata nowego samochodu opartego na pełnym nowatorskich rozwiązań koncepcyjnym studium Forda iosis X – powiedział John Fleming, prezes i dyrektor generalny, Ford of Europe. Zespół projektantów europejskiej filii Forda, opracowując nowy kompaktowy samochód z napędem 4×4, który poszerzy ofertę Forda w kategorii samochodów terenowo-rekreacyjnych typu „crossover”, zastosował wiele elementów koncepcji stylistycznej kinetic design.


Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nabywcy tego typu samochodu przywiązują ogromną wagę do wizerunku. Osoby te poszukują pojazdu o bardzo indywidualnych cechach, który w niebanalny sposób jest w stanie połączyć komfort i imponujące osiągi na szosie z bardzo dobrymi własnościami jezdnymi w terenie – wyjaśnił Martin Smith, szef Działu Projektowania Ford of Europe.

Ford Kuga będzie zdecydowanie wyróżniał się wśród innych pojazdów, zarówno ze względu na swoją interesującą linię utrzymaną w konwencji stylistycznej kinetic design, jak i ze względu na doskonałe własności jezdne, których dziś od każdego modelu Forda oczekują wszyscy, którzy choć raz mieli okazje usiąść za kierownicą Forda Focus, Forda S-MAX, czy też najnowszego Forda Mondeo – zapowiedział Martin Smith. Zespół projektantów Forda udostępnia opinii publicznej pierwszy oficjalny szkic przedstawiający nadwozie przygotowywanego modelu.

Ford Kuga jest w swojej koncepcji bardzo śmiały i zarazem wyjątkowy. Chcieliśmy, aby te cechy były doskonale widoczne już na pierwszym publikowanym przez nas oficjalnym wizerunku nowego samochodu – wyjaśnia Stefan Lamm, główny projektant Forda, odpowiedzialny za zewnętrzną stylistykę nadwozi. Jesteśmy przekonani, że na rynku jest miejsce dla samochodu o bardziej atletycznej i bardziej charyzmatycznej linii, który odchodzi od utartych wzorów w taki sam sposób, w jaki wielokrotnie nagradzany Ford S-MAX wyznaczył zupełnie nowe horyzonty w segmencie większych minivanów kategorii MPV.

Zupełnie nowy Ford Kuga wejdzie do seryjnej produkcji na początku 2008 roku. Samochód będzie wytwarzany w zakładach Forda w Saarlouis w Niemczech i pojawi się w salonach Forda w całej Europie wiosną 2008 roku. Z niecierpliwością czekam na chwilę, gdy nowy Ford Kuga wzbogaci naszą stale poszerzaną i coraz bardziej urozmaiconą ofertę na rynku europejskim – podsumował John Fleming. – Nowy model jest kontynuacją naszej filozofii, zgodnie z którą znacznie większą swobodę dajemy dziś naszym projektantom. Nasze nowe konstrukcje zawierają większą dawkę emocji i są bardziej poszukiwane przez nabywców. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób wzrośnie liczba nowych klientów wybierających samochody z niebieskim owalnym znakiem Forda, i że po raz kolejny potwierdzi się słuszność naszej strategii opartej na wysokiej jakości produkcie, który przynosi sukces komercyjny. Wszystkie te działania mają na celu trwałe umocnienie pozycji Forda na rynku – zakończył John Fleming.

źródło: Ford / Moto Target

Leave A Comment