Fiat 500 – Nowa wersja oficjalnie potwierdzona

11 lipca 2007
Bez kategorii, Fiat Nowości

Szefowie koncernu chyba nawet w najśmielszych planach nie zakładali istnego szału, który zalał Europę po niedawnej prezentacji Fiata 500. Dlatego kilka dni temu oficjalnie potwierdzono wprowadzenie do produkcji pozostałych wersji nadwoziowych włoskiego malucha z polskim rodowodem.

Jak donosi Automotive News, przedstawiciele Fiata potwierdzili wprowadzenie trzydrzwiowej wersji kombi o tradycyjnej nazwie Giardiniera, oraz małego SUV-a z napędem na cztery koła. Ten ostatni bazować będzie na rozwiązaniach technicznych Fiata Pandy 4×4.


Fiat najwyraźniej chce zabrać BMW część zamożnych klientów, a w zasadzie klientek kupujących nowe MINI. Nowe wersje modelu 500 są odpowiedzią na MINI Clubmana wchodzącego na rynek i zapowiadanego w ciągu dwóch lat wariantu SUV tego modelu.

Fiat potwierdził również wprowadzenie do produkcji od lata 2008 roku małego kabrioleta z miękkim dachem, którego komputerowo wygenerowaną wizje wyglądu ostatecznego prezentujemy obok. Najszybciej jednak zobaczymy sportowy wariant kultowego malucha oznaczony jako Abarth 500. Premiera tej miejskiej rakiety ze 135-konnym silnikiem 1,4 turbo odbędzie się pod koniec roku w Tokio, lub podczas motoryzacyjnego show w Bolonii.


Plany produkcyjne zakładają wyprodukowanie w tym roku 58 tysięcy sztuk , natomiast w przyszłym roku z fabryki w Tychach zjedzie już 150 zamiast planowanych wcześniej 120 tysięcy sztuk „włoskiego MNI”.

ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ PODSTAWOWĄ WERSJĘ FIATA 500
źródło: Automotive News / Moto Target

Leave A Comment