Car Audio – VW Touareg – modyfikacja fabrycznego systemu

4 lipca 2007
Bez kategorii, Car Audio Nowości


Modyfikacja fabrycznego systemu w tym VW Touaregu sprowadzała się tak na prawdę do instalacji całkowicie nowego zestawu Hi-Fi opartego jedynie o fabryczny radioodtwarzacz / nawigację! Pomimo TOPOWEJ wersji auta zestaw fabryczny nie nadawał się do słuchania muzyki i właściciel postanowił powierzyć firmie eXtreme Car Audio realizację swoich audio marzeń!


Nowy system składał się z: zestawu głośników przednich Infinity Kappa Perfect 6.1 + zestawu głośników tylnych Infinity Kappa 65.7cs – obu zamontowanych w miejscach fabrycznych po uprzednich ich przygotowaniu (tłumienie, dystanse, nowe kable!); zasilaniem głośników zajął się wzmacniacz Genesis Profile Four; subwoofery JBL GTO 802 zabudowany w obudowie zamkniętej stworzonej od podstaw w lewej wnęce (za nadkolem) bagażnika; zasilaniem subwooferów zajmuje się wzmacniacz Genesis Profile Sub. Sumarycznie nowy system dysponuje mocą ponad 600W RMS, a ostabilne zasilanie przy takich wartościach troszczy się 1F kondensator firmy Caliber.


Instalacja polegała na całkowitej dyskrecji w kabinie, a zabudowa bagażnika miała na celu wyeksponować delikatnie zastosowane komponenty ale równocześnie zajmować jak najmniej miejsca! Udało się to znakomicie! Obita skórą w kolorze fabrycznej tapicerki zabudowa podświetlona delikatnie niebieskimi neonami prezentuje się na prawdę fajnie i nie zabiera cennego miejsca! Brzmienie poprawiło się o kilka klas! Zyskała zarówno dynamika przy cichym jak i przy głośnym słuchaniu, które wreszcie jest możliwe bez żadnych zniekształceń! Cieszy zdecydowanie lepsza neutralność i muzykalność! Słychać o wiele więcej szczegółów, poprawiła się też przestrzenność brzmienia. Wreszcie system gra, a nie tylko działa! 🙂


źródło: eXtreme Car Audio

Leave A Comment