Car Audio – Mercedes Vito – DVD & nawigacja w busie

4 lipca 2007
Bez kategorii, Car Audio Nowości


Pan Ryszard przyjechał zasięgnąć informacji o nowościach w systemach nawigacyjnych. Ponieważ sporo jeździ za granicę naszego kraju i często przewozi ze sobą dodatkowe osoby na długich trasach zależało mu na zabudowaniu w nowym Mercedesie Vito zarówno dobrego zestawu audio jak i systemu nawigacji wzbogaconego dodatkowo o możliwość odtwarzania filmów DVD i oglądania telewizji. Po kilku przymiarkach system został wybrany.


Jako „centrum dowodzenia” – stacja medialna Pioneer AVIC-X1R. Jest to JEDYNA konstrukcja na rynku, która ma wbudowany system nawigacji satelitarnej GPS oraz odtwarzacz DVD! Radio wyposażone w 7″ wysuwany elektrycznie DOTYKOWY ekran rozbudowany został dodatkowo o zmieniacz płyt CD zabudowany pod fotelem pasażera. 10″ podwieszany monitor Autosonik dostarcza wrażeń wizualnych pasażerom siedzącym z tyłu, którzy mogą korzystać także z bezprzewodowych słuchawek by nie zakłócać spokoju kierującego pojazdem oglądając film DVD czy program TV z zabudowanego na pokładzie tunera telewizyjnego. Taka właśnie „strefowość” była warunkiem powstania całej instalacji. Ułatwieniem w kierowaniu pojazdem jest również zamontowana z tyłu kamera cofania, która automatycznie po włączeniu wstecznego biegu pokazuje obraz zza pojazdu na przednim monitorze. Całe auto zostało gruntownie wytłumione przy pomocy materiałów DYNAMAT co oprócz poprawy akustyki ZNACZNIE wyciszyło wnętrze busa. System audio oparty na komponentach Vifa / Genesis / JL Audio został zabudowany możliwie dyskretnie. Dotyczy to głośników przednich i tylnych zamontowanych w zmodyfikowanych (dystanse / tłumienie) miejscach fabrycznych. Jedynym odstępstwem w kabinie są tweetery efektownie wkomponowane w przednie słupki oraz w bagażniku obudowa subwoofera (wykonana pod wymiar by zajmować jak najmniej miejsca!).


Wzmacniacz sprytnie ukryty został za fabryczną osłoną – we wnęce za tapicerką. Bus Mercedesa zapewnia wyśmienitą rozrywkę w dowolnej konfiguracji! Dzięki ogromnym możliwościom kreowania sposobu wyświetlania / odtwarzania dźwięku można swobodnie zaprojektować sposób w jaki chcemy korzystać z możliwości zestawu. Jazda na długich dystansach staje się prawdziwą przyjemnością. A nawigacja poprowadzi nas na urlop w dowolne wybrane miejsce w Europie. Przyszłość można mieć dzisiaj swoim aucie już dzisiaj!


źródło: eXtreme Car Audio

Leave A Comment