Car Audio – Mercedes 500 CLS Coupe – dykretne HiFi

4 lipca 2007
Bez kategorii, Car Audio Nowości


Właściciel Mercedesa CLS 500 przyjechał do firmy eXtreme Car Audio aby poprawić poziom jakości fabrycznego nagłośnienia, bez widocznych oznak tej modyfikacji. Z tego co zauważamy, montowanie systemów „dyskretnych” zdaje się zajmować dominującą pozycję w realizacjach firmy z Wrocławia. Coraz większej ilości osób zależy na jak najwyższej jakości odbioru, ale nie chcą poświęcać w imieniu tych zmian funkcjonalności swojego auta.


Panowie z eXtrema wyszli naprzeciw oczekiwaniom Klienta i w Mercedesie zaproponowali system oparty o przednie i tylne głośniki z topowej linii Infinity – Kappa Perfect. Te potężne zestawy gwarantują nie tylko odpowiednią dynamikę, ale również świetną neutralność brzmienia wspartą doskonale rozciągniętym basem. A w tym właśnie przypadku na barkach czterech szesnastek spoczywa przetwarzanie całego pasma akustycznego. Zasilane są mocą 444W RMS (podzieloną na 4 kanały) wzmacniacza Infinity Reference Ref 7541a.


Jak widać wszystkie głośniki zostały zainstalowane w zmodyfikowanych jedynie od wewnątrz miejscach fabrycznych (dystanse, tłumienie, nowe okablowanie) w ten sposób pozostają całkowicie niewidoczne po założeniu tapicerek.

Wzmacniacz powędrował do bagażnika i został zamocowany „na suficie” – w ten sposób pozostaje praktycznie niewidoczny i nie zajmuje miejsca w bagażniku.


Zestaw zagrał z rozmachem, kontrolą i potęgą godną topowych modeli renomowanej firmy. Niezależnie od zadanego gatunku muzycznego legitymuje się płynnością, selektywnością i przestrzenią co czyni odbiór ulubionych „kawałków” po stokroć przyjemniejszym.

źródło: eXtreme Car Audio

Leave A Comment