Car Audio – BMW 5 – Hi-Fi by RS Audio & JBL

4 lipca 2007
Bez kategorii, Car Audio Nowości


Fabryczny system w BMW 5 nie nadaje się do słuchania muzyki! Łukasz – właściciel czarnej 5-tki lubi bardzo zróżnicowaną muzykę na wysokim poziomie i dlatego zdecydował się powierzyć firmie eXtreme Car Audio modyfikację systemu nagłośnienia w swoim aucie.


Wybór padł na dość egzotyczną konfigurację – wysokiej klasy głośniki niemieckiej firmy RS Audio, a o ich zasilanie zatroszczyły się wzmacniacze firmy JBL. Oczywiście na pokładzie pozostało fabryczne „radio” – zostało zmodyfikowane po to by umożliwić podłączenie go do wysokiej klasy systemu Hi-Fi. Tuż pod nim wykonany został od podstaw panel sterujący oświetleniem / efektami dźwiękowymi (system ten przypomina zestawy ostrzegawcze rządowych limuzyn i jest zamontowany za przednim grilem) oraz poziomem wzmocnienia subwoofera. Na nim też znajduje się woltomierz.


Odseparowany zestaw RS Audio PRO (2499zł) składający się z jedwabnego tweetera z własną obudową rezonansową oraz wysokiej klasy midbasu z odlewanym magnezowym koszem i membraną z włókna węglowego zabudowany został w drzwiach. W tym celu wykonano od podstaw zarówno mocowania głośnika wysokotonowego jak i panele pod głośniki niskośredniotonowe. Oba te elementy zostały pokryte naturalną skórą w kolorze tapicerki auta. Drzwi oczywiście zostały wytłumione materiałem Dynamat Extreme. W bagażniku na pierwszy rzut oka widoczny jest subwoofer RS Audio Competition 12 (999zł) spoczywający w objęciach agresywnie stylizowanej osłony, która bardzo przypadła do gustu Łukaszowi. Dopiero po podniesieniu wykładziny bagażnika i osłony plexi widać zamocowane we wnęce koła zapasowego wzmacniacze JBL. Model PX300.4 zasila w dwóch mostkach zestaw głośników przednich, a monoblok GTO601.1 troszczy się o subwoofer. W sumie zestaw dysponuje więc mocą dynamiczną 1900W dostarczaną do głośników! Taki sposób instalacji zapewnił ciekawy efekt wizualny oraz całkiem sporo miejsca w bagażniku!


Zestaw gra BARDZO dynamicznie! prawie 400W RMS na stronę ożywia głośniki RS Audio i sprawia, że dźwięk po prostu fruwa! Do tego ładnie zintegrowany subwoofer całkiem sprawnie porusza nadwoziem! System zorientowany jest na żywiołowe odtwarzanie muzyki, ale dzięki odpowiedniemu zestrojeniu i na prawdę dobrym głośnikom RS gra na wysokim poziomie jakościowym! Może się podobać i Łukaszowi baaardzo przypadł do gustu!

źródło: eXtreme Car Audio

Leave A Comment