Aktualności

Suzuki zbuduje fabrykę samochodów w Rosji

13 czerwca 2007
Bez kategorii, Nowości Suzuki

Suzuki Motor Corporation podjęło decyzję o budowie nowej fabryki w St. Petersburgu aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rosyjskiego rynku na samochody Suzuki. Fabryka o powierzchni 243,000 metrów kwadratowych zostanie wybudowana w okręgu przemysłowym Shushary.

Umowa o współpracy została podpisana 8 czerwca 2007 r., przez Osamu Suzuki oraz Hermana Grefa, rosyjskiego Ministra ds. Rozwoju Gospodarczego i Handlu, który uczestniczył w Forum Gospodarczym w St. Petersburgu. Pan Suzuki podpisał również memorandum z Gubernatorem St. Petersburga, Valentinem Matvienko, na mocy którego możliwe jest przeprowadzenie badań dotyczących inwestycji strategicznej w okręgu przemysłowym Shushary. Budowa fabryki w St. Petersburgu stanowi inwestycję o wartości ok. 90 millionów euro. Rozpoczęcie jej działalności zaplanowane jest na drugą połowę 2009 r. W fabryce zaplanowano produkcję modeli Grand Vitara oraz SX4.


Poziom zatrudnienia w nowej fabryce ustalono na poziomie 500 pracowników. Suzuki planuje wyprodukować 5,000 samochodów w pierwszym roku funkcjonowania fabryki, a w przyszłości zakłada roczną produkcję na poziomie 30,000 samochodów.

Dane dotyczące nowej fabryki
Nazwa firmy (tymczasowa): SUZUKI AUTO MFG RUS LLC
Położenie: Strefa przemysłowa St. Petersburg Shushary
Inwestorzy: 50% Suzuki Motor Corporation,
50% Itochu Corporation
Powierzchnia Fabryki: 243,000 m²
Całość inwestycji: ok. 90 milionów euro
Produkowane modele: Grand Vitara, SX4
Liczba pracowników: 500

źródło:Suzuki

Leave A Comment