Skoda Octavia Tour TWINPOWER – nowy model akcyjny

24 czerwca 2007
Bez kategorii, Nowości Skoda

W ofercie Skody pojawił się nowy model akcyjny – Skoda Octavia Tour TWINPOWER. Odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy mimo rosnących cen tradycyjnych paliw chcą ograniczyć koszty eksploatacji samochodu.

Auto wyposażone jest w mocny silnik 1.6 MPI 75 kW/102 KM oraz dedykowaną instalację LPG renomowanej firmy Landi Renzo, zaprojektowaną specjalnie dla tego modelu. Dzięki czemu kierowcy mogą liczyć na bezproblemową eksploatację, bardzo dobre osiągi oraz, co w tym przypadku jest niezwykle istotne, niższe koszty paliwa. Wszystko przy zachowaniu pełnej gwarancji. Szacunkowo, przy rocznym przebiegu 20 000 km i założeniu o 20% większego zużycia paliwa LPG niż benzyny PB95 oraz przyjęciu cen obu paliw na poziomie odpowiednio 1,90 zł i 4,42 zł można zaoszczędzić w ten sposób nawet do 3000 zł!


Model akcyjny Skoda Octavia Tour TWINPOWER dostępny jest w obu wersjach nadwoziowych, zarówno jako Limuzyna, jak i Combi. A także w dwóch wariantach wyposażenia: TWINPOWER oraz TWINPOWER+. Skoda Octavia TWINPOWER+ w standardzie oferuje automatyczną klimatyzację Climatronic (urządzenie, uwzględniając stopień nasłonecznienia kabiny, samo utrzymuje nastawioną temperaturę – sterując siłą, rozdziałem oraz temperaturą nawiewanego powietrza). Model akcyjny wyróżnia także specjalne oznaczenie na pokrywie bagażnika. Ceny Skody Octavia Tour z dedykowaną instalacją LPG zaczynają się już od 50 850 zł za model Octavia Tour TWINPOWER. Potencjalnych klientów ucieszy także możliwość zakupu samochodu w promocyjnej ofercie kredytowej 50/50 VW Bank Polska bez odsetek i prowizji, dzięki czemu z salonu wyjedziemy nowym samochodem już za 25 425 PLN, resztę zapłacimy po roku, uzyskując jednocześnie od razu możliwość oszczędności w kosztach paliwa.

Co istotne, jak wynika z ostatnich informacji dochodzących z Ministerstwa Finansów, przedstawiony projekt ustawy zakłada niezmienioną stawkę akcyzy na paliwo LPG. Oznacza to najprawdopodobniej, iż eksploatacja samochodów napędzanych LPG będzie w najbliższych latach jeszcze korzystniejsza, a co za tym idzie jeszcze bardziej popularna.

Już dzisiaj po polskich drogach porusza się ok. 2 mln samochodów zasilanych paliwem LPG! Tylko w ubiegłym roku przybyło ich ok. 250 tys.

źródło: Skoda

Leave A Comment