Aktualności

Volvo C30 odnosi ogromne sukcesy

14 marca 2007
Bez kategorii, Nowości Volvo

Najmniejszy, designerski model w stajni Volvo jest jednym z najbardziej utytułowanych samochodów tego sezonu. W ostatnich dniach model został uznany „Autem nr 1″w Europie w kategorii „małe i kompaktowe”.

Od czasu debiutu na targach motoryzacyjnych w Paryżu jesienią 2006 r. Volvo C30 cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem znawców motoryzacji. Samochód zdobył następujące tytuły: – Najlepsze kompaktowe auto, Auto Trophy of Auto Zeitung (Niemcy) – Najlepszy samochód 2007 roku w kategorii samochodów importowanych w segmencie aut klasy Compact Premium, Auto Motor und Sport (Niemcy) – Złota kierownica, Bild am Sonntag (Niemcy) – Najlepszy design, Auto Bild Magazine (Niemcy) – Najpiękniejszy samochód świata, L’Automobile piu Bella del Mondo (Włochy) – Najlepszy samochód importowany z UE, targi motoryzacyjne SEMA, Las Vegas, (USA) – Samochód dziewczyny Playboya, Playboy, (Polska)
„C30 jest dla nas bardzo ważnym modelem. Samochód jest naszym debiutem w kategorii dwudrzwiowych samochodów Premium, pierwszym takim designerskim modelem Volvo i jednocześnie pierwszym od dawna samochodem Volvo, który powstał z myślą o młodych aktywnych mieszkańcach wielkich miast. To duży krok w nowym dla nas segmencie rynku” – wyznaje Marcin Klimczewski, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska. – „Muszę przyznać, że sukces modelu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Volvo C30 dopiero teraz wchodzi na polski rynek i pomimo tego, że klienci widzieli go wyłącznie w mediach i katalogach, cieszy się ich ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory zakupionych zostało kilkadziesiąt samochodów”.
Volvo C30 to nie jedyny zwycięzca Volvo w plebiscycie „Auto nr 1 w Europie”. Flagowa limuzyna Volvo S80 zajęła drugie miejsce w kategorii „limuzyny i kombi”. Plebiscyt „Auto nr 1” jest jednym z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnego świata i jednocześnie największym takim plebiscytem w Europie. Konkurs organizowany jest przez magazyn „Auto Build” we współpracy z partnerskimi redakcjami motoryzacyjnymi 26 krajów Europy. Ostatecznego wyboru samochodu dokonują czytelnicy. W plebiscycie wyłonionych jest 6 kategorii: „samochody małe i kompaktowe”, „limuzyny i kombi”, „terenowe i SUV-y”, ” Vany”, „samochody sportowe” oraz „kabriolety i roadstery”.
źródło: Volvo

Leave A Comment