Aktualności

Toyota Avensis – Wiosenne zmiany

28 marca 2007
Bez kategorii, Nowości Toyota

Model Avensis doczekał się nowej specyfikacji wyposażeniowej na rok 2007. Jedną z nowych opcji jest system nawigacji satelitarnej z ekranem dotykowym.

Planowanie podróży jest teraz jeszcze łatwiejsze dzięki 6.5-calowemu ekranowi LCD, który może wyświetlić mapę w aż 32000 kolorów. Najważniejsze punkty w miastach są trójwymiarowe, a system kierowania właściwym pasem autostrady zadba o to, aby kierowca zjechał ze skomplikowanego skrzyżowania w odpowiednim miejscu. Ułatwiono również programowanie tras poprzez zastosowanie ekranu dotykowego oraz funkcji rozpoznawania poleceń głosowych.


Dzięki systemom monitorującym Traffic Message Channel (TMC) oraz Dynamic Route Guidance (DRG), układ nawigacji wytyczy alternatywną trasę objazdu w przypadku napotkania na ustalonej drodze utrudnień w ruchu.

W bardziej zaawansowanej wersji systemu zastosowano system audio premium, który może odtwarzać pliki MP3 oraz WMA zgromadzone na dysku twardym.


Z zewnątrz model 2007 będzie wyróżniał się felgami aluminiowymi o nowych wzorach, a we wnętrzu odnajdziemy nowe materiały wykończeniowe łącznie z nową tapicerką skórzaną.

źródło: Toyota / Moto Target

Leave A Comment