Subaru Impreza 2008 – Pierwsze oficjalne zdjęcia

29 marca 2007
Bez kategorii, Nowości Subaru

Jedną z najważniejszych premier i niespodzianek tegorocznego salonu samochodowego w Nowym Jorku, miała być nowa generacja kultowego modelu Subaru Impreza.

O ile Subaru rzeczywiście pokaże na NAIAS nowa Imprezę, o tyle jej wygląd nie będzie już niespodzianką. A wszystko to za sprawą amerykańskiego magazynu „Motor Trend”, który w najnowszym, kwietniowym numerze opublikował oficjalne zdjęcia nowej Imprezy objęte embargiem do dnia 4 kwietnia.


Zdjęcia te, jako pierwsi prezentujemy Państwu obok. Zgodnie z przypuszczeniami nowa generacja Subaru nie będzie już klasycznym sedanem, tylko hatchbackiem. Na początku pojawi się odmiana 5-drzwiowa, później być może również dojdzie do niej model 3-drzwiowy. Znikną też (przynajmniej w USA) podstawowe odmiany Imprezy. Nowa generacja występować będzie tylko jako WRX i STI. Jak widać na zdjęciach, środek nie uległ znacznym przemianom. Wciąż jest ascetyczny z logicznie rozplanowanymi elementami obsługi.


Całość wygląda bardzo apetycznie i spójnie. Tylny pas przypomina nieco dużego SUV-a Subaru – model Tribeca, trzeba jednak przyznać, że nowa Impreza ma swój własny styl. A już 4 kwietnia na konferencji prasowej Subaru poznamy więcej szczegółów na temat nowej Imprezy. Zobaczymy tez nieco zmieniony z zewnątrz model Tribeca, którego obecna stylistyka nie zjednała sobie tak za oceanem, jak i w Europie wielu fanów.


źródło: Moto Trend

Leave A Comment