Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Opel GTC – debiut koncepcyjny

15 marca 2007
Bez kategorii, Nowości Opel

Opel był najjaśniejszą gwiazdą nocy poprzedzającej otwarcie 77. Salonu Samochodowego w Genewie. W tę „Premierową noc GM”, skąpaną w blasku spektakularnego pokazu świetlnego, miał miejsce efektowny debiut koncepcyjnego Opla GTC (Gran Turismo Coupé).

Koncepcyjny GTC otwiera nową erę wzornictwa Opla i pokazuje, jak w przyszłości będzie wyglądał design tej marki. Przednie i tylne światła czteromiejscowego coupe o nowoczesnych kształtach i powierzchniach wykonano przy wykorzystaniu unikalnej technologii LED, tworząc oświetlenie, które urasta do rangi nowego symbolu Opla.


Celem fascynującego pokazu świetlnego, zrealizowanego dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii LED na ogromnej ścianie sceny, było zwrócenie uwagi na niezwykłe reflektory samochodu. W końcu na platformę obrotową znajdującą się w samym centrum sali dostojnie wjechał nowy GTC.

Efekty wizualne zastosowane tego wieczoru były częścią futurystycznej koncepcji interaktywnego baru (system iBar): przedmioty leżące na barze, jak telefony czy szklanki, łączyły się ze sobą dzięki animacjom przedstawiającym koncepcyjny samochód i logo Opla. Spajającym całość kolorem przewodnim wieczoru była czerwień, która nawiązywała do czerwonych podświetleń we wnętrzu pojazdu i ozdobnych motywów w tym kolorze umieszczonych na siedzeniach, kierownicy i oponach.


Efektowną premierę koncepcyjnego GTC uzupełniły dwa występy na żywo amerykańskiego zespołu „Pink Martini” i pokaz mody niezwykle popularnej hiszpańskiej marki Mango.

„Koncepcyjny GTC pokazał dziś doskonale, jak zmienia się marka Opel”, powiedział Alain Visser, dyrektor marketingu Opla. „Wyjątkowe linie, bardzo duża dynamika jazdy i elastyczność wnętrza w przyszłości staną się znakami rozpoznawczymi naszej marki”, dodał Visser. „Tworząc to czteroosobowe coupe o doskonałych osiągach, nasz zespół wprowadził w życie ideę, która ma stać się esencją Opla – samochodu zapewniającego jeszcze bardziej pewną jazdę, jeszcze bardziej użytecznego i wyróżniającego się”, powiedział Bryan Nesbitt, dyrektor ds. designu GM Europe. „Takiego stylu należy się spodziewać po wszystkich przyszłych produktach Opla”.

Do najważniejszych elementów koncepcyjnego GTC (długość/szerokość/wysokość: 4830/1867/1432 mm, rozstaw osi: 2737 mm) należy agresywny przód z pionowymi aluminiowymi wlotami, które wcinają się w światła. Do tej stylistyki nawiązuje wizualnie rura wydechowa samochodu. Inną charakterystyczną cechą tego dwudrzwiowego sportowego coupe są eleganckie kształty 15:14:26i powierzchnie boków pojazdu.


Wnętrze samochodu nawiązuje tematycznie do tego, co widzimy na zewnątrz, będąc przy tym zapowiedzią dynamicznej jazdy i pokazując piękno nowej estetyki Opla. Typową dla tej marki elastyczność wnętrza zapewnia pomysłowy system „Flex4″, umożliwiający zdalne złożenie tylnych foteli w celu utworzenia przestronnego samochodu dwu- lub trzyosobowego z płaską powierzchnią załadunkową.

Koncepcyjny Opel GTC wyposażony jest w 2.8-litrowy silnik V6 turbo o mocy 220 kW/300 KM i elektronicznie kontrolowany inteligentny napęd na cztery koła.

źródło: Opel

Leave A Comment