Aktualności

Nowy Fiat 500 – Prapremiera

23 marca 2007
Bez kategorii, Fiat Nowości

4 lipca 1957 roku w Turynie prezentowano nowego Fiata 500, prawdziwą ikonę tamtych lat, która przypieczętowywała powojenny etap odnowy marki. Dokładnie 50 lat później, 4 lipca 2007 roku, zaprezentowany zostanie, również w Turynie, nowy Fiat 500, którego sprzedaż rozpocznie się zaraz po premierze. W identyczny sposób, tym samym modelem, Fiat Automobiles SpA wieńczy równie ważny okres ożywienia firmy.


Nowa 500-ka, zaprojektowana w Centro Stile Fiata i produkowana w zakładzie w Tychach to samochód 3-drzwiowy o niewielkich gabarytach: długość 3,55 m, szerokość 1,65 m, wysokość 1,49 m i rozstaw osi 2,30 m. Samochód gwarantuje przyjemność jazdy na najwyższym poziomie przede wszystkim za sprawą trzech jednostek napędowych: turbodiesel 1.3 16v Multijet o mocy 75 KM i dwóch benzynowych 1.2 8v o mocy 69 KM i 1.4 16v 100 KM – wszystkie jednostki współpracują z mechanicznymi skrzyniami biegów, z pięcioma lub sześcioma przełożeniami.


Model potwierdza niepodważalny prymat Fiat Automobiles SpA w tej kategorii – będący owocem niezwykłego dziedzictwa technicznego, projektowego i ludzkiego zgromadzonego przez ponad 100 lat istnienia – i stanowi prawdziwy skok jakościowy w swoim segmencie, tak pod względem komfortu, jak i bezpieczeństwa, techniki czy wyposażenia. A zatem nowa 500-ka jest odpowiedzią dla tych, których „cieszy” posiadanie samochodu, cenią sobie w nim swobodę, praktyczność w codziennej eksploatacji, a jednocześnie pragną jeździć samochodem dającym radość i rozrywkę, a przy tym funkcjonalnym, ekologicznym i dostępnym, a także sympatycznym i pełnym uroku.

źródło: Fiat

Leave A Comment