Aktualności

Nowe Volvo S60

29 marca 2007
Bez kategorii, Nowości Volvo

Szef designu Volvo, Steve Dull nie spoczął na laurach po gorącym przyjęciu koncepcyjnego Volvo XC60. Szwedzka marka wyraźnie szuka nowego stylu w designie przyszłych modeli. Dowodem tego są zdjęcia wizji następcy Volvo S60, które przedostały się do Internetu.

Podczas wywiadu udzielonego niemieckiemu Auto Motor und Sport, Steve Dull przyznał, że obecnie dopracowywane są szczegóły wyglądu serii S60 nowej generacji. która na zdjęciach wygląda bardzo obiecująco. W oczy rzucają się przede wszystkim wyraziste kształty linii nadwozia obfitującej w liczne przetłoczenia, oraz futurystyczne lampy i pas przedni przypominające koncepcyjne XC60. Volvo ma zamiar zerwać z powściągliwym designer i nowa limuzyna klasy średniej będzie mieć więcej indywidualnego wyrazu i cech sportowych. Zresztą konkurencja też poszła w tym kierunku. Wystarczy spojrzeć na nowego Mercedesa klasy C, czy nowe Audi A4, które zobaczymy jeszcze w tym roku. Zespół designerów Volvo pod okiem Dull’a przygotowuje też następcę serii S40, która generalnie będzie mniejszą kopia modelu S60.
Początkowo prace nad następcą S60 zostały odłożone na sześć miesięcy, ale najnowsze informacje mówią o wznowieniu programu, który teraz otrzymał wysoki priorytet. Dlatego premiera limuzyny S60 i kombi V60 nastąpi na przełomie 2009 i 2010 roku. Optymistyczne plany Volvo zakładają sprzedaż 450-600 tysięcy egzemplarzy rocznie, z czego 150 tysięcy za oceanem. źródło: Auto Motor und Sport

Leave A Comment