Niezawodna Dacia Logan

23 marca 2007
Bez kategorii, Dacia Nowości

Niezawodność jest najistotniejszym kryterium, jakim kierują się potencjalni nabywcy przy wyborze samochodu. W oficjalnym rankingu przeprowadzonym przez l’Automobile Magazine w kategorii Jakość/Niezawodność, Dacia Logan otrzymała całościową ocenę 17/20 punktów, wyprzedzając nie tylko wszystkie niemieckie marki segmentu, ale także Toyotę Corollę.


W lutym 2007 r. l’Automobile Magazine opublikował wyniki rankingu, w którym poddał przeglądowi ponad 120 modeli 31 różnych marek. Logan uplasował się na pierwszej pozycji w kategorii samochodów kompaktowych, uzyskując w ocenie niezawodności aż 19 na 20 możliwych punktów. Otrzymał także wyjątkowo pozytywne komentarze chwalące konstrukcję gwarantującą trwałość i podkreślające dużą niezawodność podzespołów mechanicznych oraz elektronicznych. Doceniono również jego solidność i jakość wykonania.


Zaprezentowane w rankingu wyniki jakości są bardzo dobre i stawiają Renault w gronie najlepszych producentów, co odzwierciedla jego rzeczywistą pozycję w stosunku do konkurentów – mówi Yann Vincent, Dyrektor ds Jakości Renault – Na osiem segmentów, w których pojawiła się marka Renault, aż w sześciu uplasowała się ona w pierwszej trójce, a czołową pozycję zajmuje w trzech – między innymi w segmencie samochodów kompaktowych, gdzie na pierwszym miejscu znalazła się właśnie Dacia Logan.


Dacia szybko zdobyła sobie przychylność nabywców również w Polsce. Właściciele tego samochodu, wypowiadający się na forach internetowych, chwalą Logana. Do jego podstawowych zalet użytkownicy zaliczają: dużo miejsca w środku, duży bagażnik, bardzo dobre zawieszenie, dobra cena zakupu i gwarancja, rozsądne spalanie. Inni podkreślają komfort jazdy oraz swobodne poruszanie się nawet po gorszych drogach, a także korzystny stosunek jakości do ceny. Dacia jest w tej chwili najlepszym, rozsądnym wyborem na rynku. (…) Na korzyść Daci przemawia jej bezawaryjność, co w obecnych czasach jest zaletą nie do pobicia.


Dacia Logan to czterodrzwiowa limuzyna o przestronnym wnętrzu. Powstała z myślą o trudnych warunkach drogowych i zapotrzebowaniu na samochód, którego głównym atutem są walory praktyczne i korzystna cena. Stosowane w niej silniki to konstrukcje Renault, sprawdzone już w milionach samochodów, spełniające normę emisji spalin Euro4 i przekonujące swoimi osiągami.

Uniwersalny charakter samochodu – zarówno jego przestronne i wygodne wnętrze, jak i bardzo duża pojemność ładunkowa – zadowala klientów o pragmatycznym, racjonalnym podejściu, zwracających uwagę na cenę, przy jednoczesnym przywiązywaniu wagi do kwestii związanych z funkcjonalnością, bezpieczeństwem i wysoką jakością. Zwłaszcza, że Dacia Logan charakteryzuje się stosunkowo niewielką utratą wartości, przy bardzo niskich kosztach eksploatacji. Bezpieczeństwo zapewniają: odpowiednia konstrukcja nadwozia, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i stabilna kabina pasażerska.


Dwa lata po wprowadzeniu na rynek pierwszej wersji Logana, Dacia poszerzyła swoją ofertę o najnowszy model – Logan MCV – który już od marca jest dostępny w salonach.

Logan MCV to przestronne kombi o dużej pojemności ładunkowej. Zapewnia wygodne miejsca, w zależności od wersji nawet dla 7 pasażerów. Samochód wyróżnia się nie tylko stosunkowo niską ceną, ale także niskim spalaniem. Między innymi dzięki temu Logan może poszczycić się pozycją lidera w kategorii kosztów eksploatacji, które są najniższe w całym segmencie.

źródło: Dacia

Leave A Comment