Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Mercedes E klasa – Nowa generacja

29 marca 2007
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Po tym jak w zeszłym roku na rynku pojawiła się odświeżona wersja Mercedesa Klasy E, niemiecki producent nie spoczął na laurach i nowa generacja tego modelu może pojawić się już w przeciągu dwóch następnych lat.


Obecna odsłona modelu, nie licząc ubiegłorocznego liftingu pojawiła się na rynku jesienią 2003 roku. Nowa Klasa E, której nazwa kodowa brzmi W212 została wstępnie zaplanowana na połowę 2009 roku. Wtedy zadebiutuje wersja sedan, natomiast rok później dołączy do niej wersja kombi.


Nowa wersja samochodu została przyłapana podczas arktycznych testów w północnej części Skandynawii. Pomimo tego, że praktycznie całe nadwozie zostało bardzo skutecznie zamaskowane przed obiektywami, to po genewskim debiucie nowej Klasy C można się spodziewać w jakiej konwencji będzie utrzymywany wygląd tego samochodu. Fani okrągłych „okularów” mogą jednak poczuć się trochę zawiedzeni, bowiem przednie reflektory samochodu zmienią nieco kształt i będą bardziej kwadratowe. Nadal jednak będą to cztery osobne lampy.


Po małych kłopotach jakościowych z jakimi borykał się producent przy aktualnej wersji, nowe auto będzie w tej kwestii doprowadzone niemal do doskonałości. Przynajmniej tak obiecuje producent. Wraz z nową odsłoną poszerzy się zakres jednostek silnikowych, począwszy od czterocylindrowego o mocy 184 KM, skończywszy na ośmiocylindrowym o mocy 544 KM. To w kwestii benzyniaków. Gamę jednostek wysokoprężnych otwierać będzie czterocylindrowiec z 136 KM na pokładzie. Wachlarz silników zamknie V8-ka, generująca moc 354 KM. Na wersję z napędem hybrydowym potencjalni nabywcy będą musieli poczekać trochę dłużej, gdyż najprawdopodobniej zadebiutuje ona dopiero w 2010 roku.

źródło: mojeauto

1 Comments

Leave A Comment