Aktualności

Audi 80 RS 2 Look – maksymalnie …

23 marca 2007
Komentarze wyłączone
Bez kategorii, Car Audio Nowości

Piotrek – właściciel srebrnego Audi – zbudował swój system audio dwuetapowo. Najpierw wykonaliśmy dla niego nieskomplikowany system oparty o głośniki przednie i tylne oraz wzmacniacz.

Apetyt jednak wzrósł w czasie jedzenia niepomiernie (to częsty objaw wśród miłośników dobrego brzmienia 🙂 ) więc przyszła kolej na zmiany. Okazały się one na tyle daleko idące, że praktycznie system zbudowaliśmy od nowa. W wykonane od podstaw panele drzwiowe wpakowaliśmy kickbas i „średniotonowiec” Infinity z zestawu Kappa 1.7cs – głośnik wysokotonowy tego trójdrożnego systemu znalazł swoje miejsce na podszybiu – w zmodyfikowanych przez zabudowę miejscach fabrycznych. Głośniki tylne wspomagające to trójdrożne Infinity Kappa 693.7i z tweeterem typu EMIT!

W bagażniku pod praktyczną ale i efektowną zabudową tkwią dwa potężne wzmacniacze JBL z serii Pro Power – na głośniki PX 300.4 i na subwoofery monoblok BPX1100.1 generujący 1100W RMS!!! Sekcja niskotonowa to jedne z „najświeższych” produktów – nowe głośniki JBL z serii POWER – P1222. Charakteryzują się one technologią zaczerpniętą z legendarnych modeli GTi (np. membrany!) oraz o niebo lepszym „wykopem” (w końcu to seria POWER!!!) przy bardzo atrakcyjnej cenie! Subwoofery można oglądać z obu stron bowiem po odchyleniu oparć tylnej kanapy widać podświetlone wnętrze obudowy z potężnymi koszami / układami napędowymi subwooferów.

Uzupełnieniem systemu są dwa 1F kondensatory buforujące Caliber oraz żelowy akumulator Optima. Reasumując – system zapewnia doznania „bez limitu” jeśli chodzi o potęgę brzmienia, ale przy sensownym ustawieniu generuje też zrównoważony dynamiczny dźwięk o niemałych aspiracjach! Audi może się podobać!!!

źródło: eXtreme Car Audio

Comments are closed.