Aktualności

Volvo C30 od 74 900 zł

5 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Volvo

Volvo C30 to najmniejszy pojazd w ofercie szwedzkiej firmy. Ma rywalizować m.in. z Audi A3 i BMW serii 1. Jak informuje producent, jest to auto „przeznaczone dla młodych singli lub par prowadzących pełen pośpiechu, miejski tryb życia”. Nie dziwi więc, że projektanci pozwolili sobie na odrobinę szaleństwa przedkładając niekonwencjonalność nad walory czysto użytkowe.

C30 mogą podróżować cztery osoby – każda na oddzielnym fotelu. Zajmowanie miejsc z tyłu odbywa się po przesunięciu przednich siedzeń. Tylne fotele ze składanymi podłokietnikami umieszczone są bliżej środka samochodu. Dzięki takiemu układowi zyskano dodatkowe miejsce w panelach bocznych na schowki.
Podwozie z zawieszeniem przednim typu MacPherson oraz wielowahaczową tylną osią to rozwiązanie często spotykane w klasie pojazdów, do których należy Volvo C30. Jako jedna z opcji dostępne jest obniżone sportowe podwozie. Układ kierowniczy ma wspomaganie elektrohydrauliczne (hydrauliczne w wersji z silnikiem benzynowym 1,6 l).
Gama silników, z jakimi oferowane jest w Polsce C30, obejmuje cztery jednostki benzynowe: 1,6 l/100 KM; 1,8 l/125 KM; 2,0 l/145 KM i turbodoładowaną 2,5 l/220 KM. Klienci mogą tez wybrać jeden z trzech diesli 1,6 l/109 KM; 2,0 l/136 KM lub 2,4 l/180 KM. Wyposażenie standardowe obejmuje m.in.: przednie i boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne, układ ABS, układ stabilizacji toru jazdy, elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, radioodtwarzacz CD.
źródło: motofakty

Leave A Comment