United Auto Workers wobec przejęcia grupy Chryslera przez GM

25 lutego 2007
Bez kategorii, Chrysler Nowości

Przewodniczący związku zawodowego United Auto Workers stwierdził, że nie ma zdania na temat możliwego przejęcia Chryslera przez General Motors.

Ron Gettelfinger jest pierwszą osobą z UAW, która skomentowała informacje o przejęciu borykającej się z problemami grupy Chryslera przez GM. Stanowisko związku zawodowego w tej sprawie to według analityków główna przeszkoda w zawarciu umowy.

Gettelfinger, który zasiada w radzie nadzorczej koncernu DaimlerChrysler, powiedział, że widmo sprzedaży Chryslera było szokiem dla pracowników, którzy spodziewali się jedynie wdrożenia w życie planu zakładającego zlikwidowanie miejsc pracy. Jest jeszcze jednak zbyt wcześnie, aby spekulować na temat pozytywnego zakończenia transakcji. Równie dobrze może ona nie zostać zrealizowana.

Chrysler stracił w zeszłym roku 1.48 mld dolarów, co wymusiło wprowadzenie planu odnowy grupy. Jednym z punktów tego planu jest redukcja zatrudnienia w latach 2007 – 2009 o 13 tys. osób.

Założenia Planu Odnowy i Transformacji zostały przedstawione na dorocznej konferencji prasowej DaimlerChrysler AG w Auburn Hills (stan Michigan) przez Toma LaSordę, prezesa i dyrektora naczelnego Chrysler Group.

Przewodniczący Rady Zarządu DaimlerChrysler dr Dieter Zetsche powiedział z tej okazji, że rozważane są wszystkie opcje, łącznie ze sprzedażą grupy Chryslera.

źródło: Chrysler / Moto Target

Leave A Comment