Aktualności

Skoda Fabia vRS

20 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Skoda

Gorąca wersja popularnej u nas Fabii jest także jednym z ulubionych aut Brytyjczyków-tyle że w wersji RS ze 130-konnym dieslem pod maską.

Od momentu wprowadzenia tego modelu do sprzedaży na tamtejszym rynku mijają cztery lata. W tym czasie 11 tysięcy Brytyjczyków zdecydowało się na kupno tej sportowej Skody zaliczanej na wyspach do tzw. „diesel pocket rockets”.


Rok 2007 będzie ostatnim, kiedy oferowana będzie Fabia RS poprzedniej generacji. Z tej okazji powstanie tysiąc wyjątkowych egzemplarzy Fabii vRS Special Edition. Atrybuty to: niebieski opalizujący lakier Race Blue (po raz pierwszy oferowany w Fabii), czarne skórzane fotele z indywidualnym numerem serii, czerwone zaciski na tarczach hamulcowych, tempomat, zmieniarka na 6 płyt CD i otwierany dach.


Łączna wartość tego wyposażenia przekracza dwa tysiące funtów. Cena limitowanej wersji wynosi 12 990 funtów, tylko o 700 więcej niż cena standardowej Fabii RS. Model dostępny będzie wyłącznie w Anglii. Absolutnie unikalnym rozwiązaniem jest możliwość wyhaftowania na przednich fotelach indywidualnego numeru egzemplarza tej limitowanej serii.


Pod maską vRS znalazł się 130-konny silnik 1,9 TDI dysponujący 320 Nm. To najmocniejsza Fabia i jedna z szybszych Skód. Do setki przyspiesza w niecałe 10 sekund, a prędkość maksymalna przekracza 210 km/h. Ogromny moment obrotowy i napęd na przednią oś powoduje, że Skoda ma czasem problemy z efektywnym przeniesieniem mocy, ale wprawny kierowca na torze jest w stanie „objechać” nawet MINI Coopera, co kiedyś udowodniono w Top Gear.

Nowa generacja Fabii hatchback znajdzie się w sprzedaży w maju 2007, natomiast na następcę wersji RS Brytyjczycy poczekają do początku 2008 roku.

źródło: Moto Target

Leave A Comment