Aktualności

Saab 9-3 w lodowym garażu

25 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Saab

Niemal 500 zaproszonych gości, dilerów i VIP-ów z całego świata przybywających w marcu do słynnego lodowego hotelu ICEHOTEL w Szwecji, przywita niebieski kabriolet 9-3 zatopiony w lodowym garażu zbudowanym z 60 bloków lodu ważących 30 ton.

ICEHOTEL to zbudowany wyłącznie z lodu luksusowy hotel na dalekiej północy Szwecji w pobliżu miasta Jukkasjarvi, zaledwie 200 kilometrów od koła polarnego. W pobliżu tego miejsca przepływa najczystsza w Europie rzeka Torn, której krystalicznie czysta woda została wykorzystana do budowy nietypowego garażu dla Saaba.


Szwedzka marka należąca do GM „przełamała lody” już 20 lat temu prezentując pierwszego kabrioleta na bazie Saaba 900. W tym roku Saab obchodzi 60 rocznicę istnienia i z tej okazji w lodowym hotelu odbędzie się jubileuszowa impreza „Saab Ice Experience”, podczas której będzie można wypróbować w skrajnie zimowych warunkach różne modele marki. Lodowy garaż w którym stanie Saab 9-3 cabrio zostanie podświetlony niebieskim światłem, co według organizatorów spowoduje, że sylwetka auta widoczna będzie z wielu kilometrów.

ICEHOTEL jest także najbardziej przyjaznym środowisku hotelem na świecie. Każdego roku hotel budowany jest na nowo, a woda użyta do jego budowy jest oczyszczana zanim trafi z powrotem do rzeki Torn.

źródło: GM / Moto Target

Leave A Comment