Realizacje Car Audio – Mercedes 500 CLS Coupe – dykretne HiFi

13 lutego 2007
Komentarze wyłączone
Bez kategorii, Car Audio Nowości

Właściciel Mercedesa CLS 500 przyjechał do firmy eXtreme Car Audio aby poprawić poziom jakości fabrycznego nagłośnienia, bez widocznych oznak tej modyfikacji. Z tego co zauważamy, montowanie systemów „dyskretnych” zdaje się zajmować dominującą pozycję w realizacjach firmy z Wrocławia. Coraz większej ilości osób zależy na jak najwyższej jakości odbioru, ale nie chcą poświęcać w imieniu tych zmian funkcjonalności swojego auta.

Panowie z eXtrema wyszli naprzeciw oczekiwaniom Klienta i w Mercedesie zaproponowali system oparty o przednie i tylne głośniki z topowej linii Infinity – Kappa Perfect. Te potężne zestawy gwarantują nie tylko odpowiednią dynamikę, ale również świetną neutralność brzmienia wspartą doskonale rozciągniętym basem. A w tym właśnie przypadku na barkach czterech szesnastek spoczywa przetwarzanie całego pasma akustycznego. Zasilane są mocą 444W RMS (podzieloną na 4 kanały) wzmacniacza Infinity Reference Ref 7541a.

Jak widać wszystkie głośniki zostały zainstalowane w zmodyfikowanych jedynie od wewnątrz miejscach fabrycznych (dystanse, tłumienie, nowe okablowanie) w ten sposób pozostają całkowicie niewidoczne po założeniu tapicerek. Wzmacniacz powędrował do bagażnika i został zamocowany „na suficie” – w ten sposób pozostaje praktycznie niewidoczny i nie zajmuje miejsca w bagażniku.

Zestaw zagrał z rozmachem, kontrolą i potęgą godną topowych modeli renomowanej firmy. Niezależnie od zadanego gatunku muzycznego legitymuje się płynnością, selektywnością i przestrzenią co czyni odbiór ulubionych „kawałków” po stokroć przyjemniejszym.

źródło: eXtreme Car Audio

Comments are closed.