Aktualności

Porsche Cayenne 2007 – Już dostępny u dealerów!

25 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Porsche

Druga generacja sportowego samochodu wielozadaniowego Cayenne już w sobotę (24 lutego 2007) pojawi się w 86 salonach dealerskich w Niemczech.

Silniki zastosowane w Porsche Cayenne posiadają nowoopracowany system bezpośredniego wtrysku paliwa, dzięki któremu jednostki są jeszcze bardziej dynamicznie i jeszcze oszczędniejsze w zużyciu paliwa. W normalnych warunkach pracy przekłada się to na oszczędności rzędu 15 procent i podobną wydajność z zakresu emisji spalin.


Wszystkie wersje Cayenne będą standardowo wyposażone w system Porsche Stability Management (PSM), w którego skład wchodzi asystent hamowania, zaawansowany system stabilizacji pojazdu oraz „off-roadowy” układ ABS. Samochód może również zostać wyposażony w nowy system Porsche Dynamic Chassis Control, który zapobiega nadmiernym przechyłom nadwozia w zakrętach.


Bernhard Maier, dyrektor Porsche Deutshland GmbH jest przekonany, że odświeżony model Cayenne powtórzy sukces swojego poprzednika, o czym świadczy ogromna liczba zamówień na ten model, jakie do tej pory wpłynęły do dealerów.

W Niemczech, podstawowy model będzie kosztował 51,735 euro, mocniejsza wersja S 66,610 euro, a ekskluzywne Cayenne Turbo 108,617 euro.źródło: Porsche / Moto Target

Leave A Comment