Peugeot 207 RC – Powrót legendy

25 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Legenda powraca. Oto Peugeot 207 RC, długo oczekiwany następca popularnego w latach 80. hot-hatcha.

Pod maską znajdzie się silnik o mocy 175KM przekazujący moc na przednie koła za pośrednictwem 5-biegowej przekładni manualnej. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7.1 sekundy, a prędkość maksymalna oscyluje w granicach 220km/h. Silnik jest również dość elastyczny dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu 244Nm, dostępnemu już przy 1600 obr./min. Funkcja 'overboost' pozwala zwiększyć tę wartość nawet do 264Nm.


Zawieszenie jest równie „szybkie” co silnik. Sztywniejsze sprężyny i amortyzatory, przekonstruowana belka skrętna z tyłu i wzmocnione przednie kolumny to zmiany, które pozwalają na bezpieczne rozwijanie większych prędkości. Samochód porusza się na imponujących obręczach aluminiowych o średnicy 17 cali, na które nałożono opony Bridgestone w rozmiarze 205/45. Skuteczne hamowanie zapewniają 305mm tarcze hamulcowe, wspomagane przez system ESP.


Nadwozie Peugeota 207 RC ozdabia zestaw nakładek i spoilerów oraz podwójna, chromowana końcówka układu wydechowego. We wnętrzu odnaleźć można kubełkowe fotele pokryte alkantarą. W standardzie otrzymamy również adaptacyjne światła, tylny czujnik parkowania i tempomat. W Wielkiej Brytanii model ten będzie kosztował 15,500 funtów.


To jednak nie wszystko. Za około 18 miesięcy pojawi się Peugeot z turbodoładowaną odmianą silnika 1.6, którego moc wyniesie około 240KM. Auto będzie posiadało 6-biegową przekładnię manualną oraz nieco zmienione i bardziej agresywne nadwozie.
źródło: Auto Express / Moto Target

Leave A Comment