Aktualności

Nowy VW Golf Variant w Genewie

27 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Długo oczekiwany Golf z nadwoziem kombi będzie mieć swoją światową premierę podczas 77 Geneva Motor Show.

Volkswagen Golf Variant jest o 36 cm dłuższy od wersji hatchback. Te dodatkowe centymetry przełożyły się na ilość miejsca w bagażniku – 690 litrów przy komplecie pasażerów i aż 1550 litrów po złożeniu w podłogę tylnych siedzeń. O ile w kategoriach przewozowych Golf stoi na szczycie pojazdów tego segmentu, o tyle stylistyka szczególnie tylnej części nadwozia jest co najmniej dyskusyjna.
Oto bowiem styliści Volkswagena tworząc tył auta zapatrzyli się chyba na całkiem ładną, choć już nieprodukowaną od kilkunastu lat Hondę Accord Aerodeck, której tylna klapa i kształt lamp jest niemal identyczny z nowym Golfem Variant! Przypadek, czy celowe działanie mające zapewnić właścicielom Passata kombi prestiż wynikający z posiadania droższego od Golfa modelu?
Pod maską praktycznego Golfa Variant znajdą się na początku dwa silniki benzynowe 1,4 TFSI o mocy 140 KM i 1,6 105 KM i dwa diesle: 1,9 TDI (105 KM) i 2,0 TDI (140 KM). Zaletą diesli jest niewątpliwie ich umiarkowany apetyt na paliwo. Według zapewnień z Wolfsburga, Golf Variant ze 105-konnym dieslem spalać ma średnio zaledwie 5,2 l/100 kilometrów. źródło: AutoAuthority / Moto Target

Leave A Comment