Nowy Mitsubishi Outlander już w marcu

13 lutego 2007
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Już w marcu podczas targów w Genewie zaprezentowana zostanie nowa generacja europejskiej wersji Mitsubishi Outlandera. Auto to jeszcze w marcu, także i w Polsce, trafi do salonów sprzedaży.


Nowy Outlander ma stanowić nie lada wyzwanie dla rywali w segmencie sports utility vehicle (SUV) zarówno pod względem technicznym, stylistyki, jak i dostępnego wyposażenia. Nie będzie z całą pewnością próbował udawać auta terenowego, jak to ma miejsce w przypadku niektórych SUV-ów – w koncernie Mitsubishi rola ta jest zarezerwowana dla modelu Pajero, którego nowa generacja również pojawiła się w sprzedaży w tym roku.


Nowy Outlander jest, dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniom, zupełnie innym pojazdem. Zastosowanie nowej platformy globalnej, której konstrukcja zapewnia ogromne możliwości adaptacyjne, gwarantuje podróżującym bezpieczeństwo aktywne i przyjemność jazdy na poziomie właściwym samochodom osobowym. Jest to możliwe dzięki napędowi na cztery koła, niezależnemu zawieszeniu wszystkich kół, skutecznym hamulcom i nisko umieszczonemu środkowi ciężkości (dzięki zastosowaniu aluminiowego panelu dachowego, techniki sprawdzonej już w modelu Lancer Evolution IX).


Przód pojazdu jest wyraźnie inspirowany koncepcyjnym modelem Pajero Evo 2+2, stapia się z potężnymi błotnikami o błyszczących nadkolach i ostrych liniach. Stylistyka taka nie pozostawia wątpliwości co do charakteru pojazdu i jego dynamiki oraz możliwości.


W momencie debiutu rynkowego, w marcu, Mitsubishi Outlander będzie oferowany wyłącznie z dwulitrowym dieslem z pompowtryskiwaczami (140KM, 310Nm) dostarczanym przez koncern Volkswagen. Jednak już w ostatnim kwartale tego roku gama silników powiększy się o dwie jednostki. 2,2-litrowy diesel common-rail o mocy 156KM i maksymalnym momencie 310Nm pochodzi od grupy PSA Peugeot Citroen. Zaś 2,4-litrowy silnik benzynowy to już produkt Mitsubishi Motors. Jednostka ta osiąga moc 170KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 226Nm.


Nie wiadomo jeszcze, jaka przyszłość czeka trzylitrowy silnik benzynowy o mocy 220KM i 276Nm, który obecnie jest w trakcie badań. Model wyposażony w tę właśnie jednostkę mógłby pojawić się na rynku europejskim, o ile zaistnieją ku temu sprzyjające warunki rynkowe, czyli – przede wszystkim – popyt na najnowszą wersję Outlandera.

Ceny dwulitrowej wersji nowego Outlandera zaczynają się od 109.990 zł.


źródło: Mitsubishi

Leave A Comment